1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Başlangıcından Bu Yana İnsanlık Pdf indir

Başlangıcından Bu Yana İnsanlık Pdf indir
0

Başlangıcından Bu Yana İnsanlık pdf indir, Tiyatro türünde kaleme alınan Başlangıcından Bu Yana İnsanlık kitap ile ilgili özet bilgiler. Başlangıcından Bu Yana İnsanlık kitabı yazar Turan Dursun tarafından kaleme alınmıştır. Başlangıcından Bu Yana İnsanlık kitabı 13,5 x 21 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2019 ebatında olan Başlangıcından Bu Yana İnsanlık kitabın Berfin Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Başlangıcından Bu Yana İnsanlık pdf oku, Başlangıcından Bu Yana İnsanlık PDF yandex, Başlangıcından Bu Yana İnsanlık PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Başlangıcından Bu Yana İnsanlık PDF Oku

Yönetenler, egemen güçler ve servet sahipleri, kendi sömürülerini tanrılaştırarak göğe çıkardılar. Musevilik, Hıristiyanlık ve İslamiyet bu sürecin üzerine oturdu ve meta ekonomisinin gelişip, dallanıp budaklanması tek tanrılı dinleri ortaya koydu. Tarih boyunca dinlerle kurulan çıkar ilişkileri ve sömürü düzenine karşı, Turan Dursun gibi sözünü sakınmayan, bilimsel temellere dayanan kahramanlar hayatları pahasına savaştılar.

Bu kitap, Turan Dursun’un önceden yayınlanmamış, 8 Ekim 1978- 9 Mart 1979 tarihleri içinde, “Başlangıcından Bu Yana İnsanlık” adı altında yayına giren radyo oyunlarının metinleridir. Farklı ara başlıklar altında dokuz programdan bir araya gelen yazılar, kaynakçalarla da desteklenmektedir. Bu programların yalnızca ana başlıkları bile, bu programların zengin içeriğini gözlerimizin önüne sermektedir.

Başlıca program adları şöyledir: Bilim, Efsane ve Dine Göre İlk İnsanlar; Antropolojik ve Sosyolojik açıdan İlkeller ve Toplumsal Yaşamları; İnsan, Değişmesi ve Değişmesindeki Temel Etken; Din Etnolojisi Açısından Özellikle İlkellerde ve İlk Çağlarda İnsan ve İnanç; İnsan ve Emek (Çalışan İnsan ve Emekçi Çalışması, Emeği); Sanat Etnolojisi Açısından İnsan ve Sanat… Sürgünleri ve baskıları göğüsleyerek yaşamını sürdüren Turan Dursun bütün eserlerinde, karanlığı aydınlatarak bilimsel görüşe ışık tutmuştur. Karanlık dünya çapından fakat TURAN DURSUN gibi kahramanlarla bilim ve gerçeğe ulaşılacaktır.