Pdf Kitap Arşivi

Basketbol Üretilmiyor Tüketiliyor! Pdf indir

Basketbol Üretilmiyor Tüketiliyor! pdf indir, Spor ve Sporcular türünde kaleme alınan Basketbol Üretilmiyor Tüketiliyor! kitap ile ilgili özet bilgiler. Basketbol Üretilmiyor Tüketiliyor! kitabı yazar Sami İnal tarafından kaleme alınmıştır. Basketbol Üretilmiyor Tüketiliyor! kitabı 254 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 13,5 x 22 ebatında olan Basketbol Üretilmiyor Tüketiliyor! kitabın 1. Basım Cinius tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Basketbol Üretilmiyor Tüketiliyor! pdf oku, Basketbol Üretilmiyor Tüketiliyor! PDF yandex, Basketbol Üretilmiyor Tüketiliyor! PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Basketbol Üretilmiyor Tüketiliyor! PDF Oku

İnal bu çalışmasında Türkiye’de basketbolun, yabancı antrenör ve oyuncuların katılımıyla giderek git gide artan kulüp başarıları ve seyir keyfine karşın, üretilmeyip tüketildiğini iddia ediyor.

Kişiliği, bilgi ve deneyimi ile basketbol dünyasında eşsiz bir antrenörlük konumuna sahip Aydın Örs ile Anadolu Efes Kulübü’nün altyapıya verdiği önem sayesinde; doksanlı senelerdaki basketbolumuza nitelik sıçraması kazandıran katkısının, bir türlü zenginleştirilemediğini gündeme getirerek tartışmak istiyor.

Basketbolumuzda yaygın olan “antrenör ve oyuncu ağırlıklı yöntemler”in üretken olmadığını ileri sürüp, birbirini bitirdiğını düşündüğü (ilk kez bu kitapta sunulan) Aydın Örs yöntemi ile Hollanda’da kendi geliştirip uyguladığı Kültürlerarası iletişim için İDİ-modeli’ni seçenek olarak sunuyor.

Bu kitap, basketbolun yöntemine, uygulamasına ve toplum bilimlerindeki yerine ilgi duyan herkes için yazıldı. Basketbolseverlerin, üniversite ve yüksekokul öğrencilerinin bu çalışmada savunulan kültürel antropolojik yaklaşımı başka yaklaşımlarla kıyaslamalarında yarar var. Sami İnal, kültürel antropolog ve ziraat mühendisi.

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu