1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Başkalarının Ne Düşündüğünden Sana Ne Pdf indir

Başkalarının Ne Düşündüğünden Sana Ne Pdf indir
0

Başkalarının Ne Düşündüğünden Sana Ne pdf indir, Popüler Bilim türünde kaleme alınan Başkalarının Ne Düşündüğünden Sana Ne kitap ile ilgili özet bilgiler. Başkalarının Ne Düşündüğünden Sana Ne kitabı yazar Richard P. Feynman tarafından kaleme alınmıştır. Başkalarının Ne Düşündüğünden Sana Ne kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2013 ile basılmıştır. ebatında olan Başkalarının Ne Düşündüğünden Sana Ne kitabın Alfa Yayıncılık tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Başkalarının Ne Düşündüğünden Sana Ne pdf oku, Başkalarının Ne Düşündüğünden Sana Ne PDF yandex, Başkalarının Ne Düşündüğünden Sana Ne PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Başkalarının Ne Düşündüğünden Sana Ne PDF Oku

Ralph Leighton tarafından derlenen Başkalarının Ne Düşündüğünden Sana Ne, Feynman’ın çok ilgi gören biyografisi Eminim Saka Yapıyorsunuz, Bay Feynman’ın devamı niteliğinde. Lakin Feynman bu kitapta çoğunlukla şaka yapmıyor. Ayrıca bu kitapta konular, düzenliymiş havası vermek için kronolojik olarak sıralanmış olan Eminim Saka Yapıyorsunuz Bay Feynman’a göre birbirleriyle daha az alakalı.

Başkalarının Ne Düşündüğünden Sana Ne, Feynman’ın kişiliğini en fazla şekillendirenlerin etkilerini anlatarak başlıyor; annesi, babası, Mel ve ilk aşkı Arlene. Bu kitabın ismini aldığı Arlene’nin öyküsü Feynman için anlatması üzücü bir öykü.

Kitaptaki “Bay Feynman Washington’a gidiyor” bölümü Feynman’ın uzay mekiği Challenger1 m patlayışını araştıran Rogers Komisyonu’ndaki maceralarını kapsıyor. Ardından Feynman’ın on yıl süren kanser mücadelesi, Caltech’te verdiği son dersten iki hafta sonra, 15 Şubat 1988’de bitti. Feynman’ın en bir hayli etkili ve ilham verici konuşmalarından birisi olan “Bilimin Değeri” kitabın Sonsöz’ü.

‘Feynman’ın gür sesi sayfalar içinde yankılanıyor.”
James Gleick, Kaos yazarı

Sayfa Sayısı: 236

Baskı Yılı: 2013

Dili: Türkçe
Yayınevi: Alfa Yayıncılık