Pdf Kitap Arşivi

Başka Bir Hayvancılık Mümkün Pdf indir

Başka Bir Hayvancılık Mümkün pdf indir, Ekoloji/Çevre Bilim türünde kaleme alınan Başka Bir Hayvancılık Mümkün kitap ile ilgili özet bilgiler. Başka Bir Hayvancılık Mümkün kitabı yazar Fatih Özden Tayfun Özkaya tarafından kaleme alınmıştır. Başka Bir Hayvancılık Mümkün kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2014 ile basılmıştır. ebatında olan Başka Bir Hayvancılık Mümkün kitabın Yeni İnsan Yayınevi tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Başka Bir Hayvancılık Mümkün pdf oku, Başka Bir Hayvancılık Mümkün PDF yandex, Başka Bir Hayvancılık Mümkün PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Başka Bir Hayvancılık Mümkün PDF Oku

Çevreye ve insana dost hayvancılığın yerini endüstriyel hayvancılık alıyor.

Binlerce hayvanın daracık yerlere tıkıştırıldığı, kesif yemlerle beslendiği, mutsuz hayvan kalabalıkları dünyanın her yanına yayılmayı sürdürüyor.

Bu hayvanların dışkıları ve idrarları, gübre/tezek olmanın yerine heba ediliyor. Hastalıklara karşı sürekli olarak antibiyotik veriliyor. Yem ihtiyaçları da yoğun yemlerle karşılandığı için, tarlalarda ekilen azot bağlayıcılar ekilmiyor ve meralara önem verilmiyor, yağmalanıyor. Bu sorunlar sıralamakla bitmiyor.

Bütün bu olumsuzlukların insan sağlığı üzerine etkileri de bir o kadar karanlık bir tablo çiziyor. Damartıkanıklığınabağlıkalp-damarhastalıklarıvebunabağlıinmevekalpkrizi, parkinson, alzheimer, kanser,şekerhastalığı gibi kronikhastalıklar büyük miktarda beslenmeye bağlı olarak gelişiyor.

Bir yandan endüstriyel hayvancılık için harcanan milyarlar, öte yandan bunun sonucu yaşanan hastalıklarla mücadele etmek, kirlenen yeraltı sularını temizlemek için harcanan milyarlar, yine bizim cebimizden çıkıyor. Bu kadar para harcanmasına karşın, endüstriyel hayvancılıktan elde edilen et ve sütün değeri, özgür gezen ineklerin, özgür gezen tavukların etinin, sütünün ve yumurtasının değerinin yanına yaklaşamıyor.

Tablo bu kadar berrak ve epeyce bir kişi ve uzman bu durumun farkındayken, sorun ne? Endüstriyel hayvancılığa mahkûm muyuz? Başka yolu, yordamı var mı? İşte elinizdeki kitap bu sorulara yanıt arıyor.

Sayfa Sayısı: 128

Baskı Yılı: 2014

Dili: Türkçe
Yayınevi: Yeni İnsan Yayınevi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu