1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Basın Fotoğrafçılığı Pdf indir

Basın Fotoğrafçılığı Pdf indir
0

Basın Fotoğrafçılığı pdf indir, Fotoğraf türünde kaleme alınan Basın Fotoğrafçılığı kitap ile ilgili özet bilgiler. Basın Fotoğrafçılığı kitabı yazar Pierre Jean Amar tarafından kaleme alınmıştır. Basın Fotoğrafçılığı kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2009 ile basılmıştır. ebatında olan Basın Fotoğrafçılığı kitabın Kırmızı Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Basın Fotoğrafçılığı pdf oku, Basın Fotoğrafçılığı PDF yandex, Basın Fotoğrafçılığı PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Basın Fotoğrafçılığı PDF Oku

Fotoğraf, icadından bu yana, dünya çapındaki büyük hadiselerin hesabını vermekte kullanılabilecek bir araçmış gibi görünmüştür. Bu eser, imgenin bu belgesel amaçla kullanımının tarihçesini, bu kullanımın özellikle de imgeleri ve metinleri bir araya getirmeye olanak tanıyan, baskı metotlarınin gelişimi ile birlikte analiz ederek dile getirmektedir.
Yazar, belgesel fotoğrafçılığından basın fotoğrafçılığına geçişin Birinci Dünya Savaşı’ndan sonra; ağır ağır ve biraz da geç olduğunu ortaya koymaktadır. Basın fotoğrafçılığı, basit illüstrasyondan gerçek bir tanıklığa dönüşmüştür ve bir insanın; basın fotoğrafçısının bakış açısını tasvir etmektedir:

Günümüzde televizyonla yayılan imgelerin çoğalmasıylayüz yüze kalan basın fotoğrafı ajansları bir krizle tanışmıştır ve basın fotoğrafçısının mesleği de imgenin yayılmasında kullanılan yeni teknolojilere uyum sağlamaya zorlanmaktadır…

Sayfa Sayısı: 132

Baskı Yılı: 2009

Dili: Türkçe
Yayınevi: Kırmızı Yayınları