Pdf Kitap Arşivi

Balfour Deklarasyonu – Yahudi Devletinin Kökenleri Pdf indir

Balfour Deklarasyonu – Yahudi Devletinin Kökenleri pdf indir, Tarih türünde kaleme alınan Balfour Deklarasyonu – Yahudi Devletinin Kökenleri kitap ile ilgili özet bilgiler. Balfour Deklarasyonu – Yahudi Devletinin Kökenleri kitabı yazar İsmail Ediz tarafından kaleme alınmıştır. Balfour Deklarasyonu – Yahudi Devletinin Kökenleri kitabı 144 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 13,5 x 21 ebatında olan Balfour Deklarasyonu – Yahudi Devletinin Kökenleri kitabın 1. Basım Timaş Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Balfour Deklarasyonu – Yahudi Devletinin Kökenleri pdf oku, Balfour Deklarasyonu – Yahudi Devletinin Kökenleri PDF yandex, Balfour Deklarasyonu – Yahudi Devletinin Kökenleri PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Balfour Deklarasyonu – Yahudi Devletinin Kökenleri PDF Oku

İsmail Ediz’in kaleminden, Orta Doğu’da bir Yahudi devleti kurma düşüncesinin nasıl şekillendiğini Neoklasik Realizm teorisiyle açıklayan alanında öncü bir çalışma: Balfour Deklarasyonu: Yahudi Devletinin Kökenleri. 1917 Balfour Deklarasyonu’nu İngiliz hükümetinin ortaya koyduğı bir karar olarak incelemeye alan eser, konuyu hem tarih hem de ülkeler arası ilişkiler perspektiflerinden değerlendiriyor. İngiliz arşiv belgelerini mercek altına alan kitap, günümüz incelemelerinda ihmal edilmiş yönleri, ara değişkenleri, İngiliz iç siyasetini ve dünyanın durumunu gözler önüne çıkarıyor.

Filistin’in jeostratejik konumu, İngiltere’nin savaş sırasındaki değişken durumu, Yahudilerin Çarlık Rusyası zıtı tutumu, ülkeler arası ekonomik kriz, Amerikan-Yahudi sermayesine duyulan ihtiyaç, gizli ve sözlü yürütülen görüşmeler, nihayetinde kökünden değişen ülkeler arası dengeler…

Balfour Deklarasyonu: Yahudi Devletinin Kökenleri, Orta Doğu’yu çıkmaza sürükleyen ve Yahudi devletini sıra sıra inşa eden Balfour Deklarasyonu’nun tarihi. Geçmişi ülkeler arası ilişkiler metodolojisiyle okuyup çok boyutlu bir nedensellik kurgusu görmek isteyen okurlar için vazgeçilmez bir çalışma.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu