1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Babil Mitolojisi Pdf indir

Babil Mitolojisi Pdf indir
0

Babil Mitolojisi pdf indir, türünde kaleme alınan Babil Mitolojisi kitap ile ilgili özet bilgiler. Babil Mitolojisi kitabı yazar Lewis Spence tarafından kaleme alınmıştır. Babil Mitolojisi kitabı 216 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 11 x 17,5 ebatında olan Babil Mitolojisi kitabın 1. Basım Karakarga tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Babil Mitolojisi pdf oku, Babil Mitolojisi PDF yandex, Babil Mitolojisi PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Babil Mitolojisi PDF Oku

“Orta çağların Şabbat keçisi Doğuluydu. Muhtemelen Babil kökenliydi. Avrupa’daki cadı âlemlerinde bulunan ve akabinde yazılan büyü kitaplarını bir araya getirenler şeytanın kendilerine keçi şeklinde göründüğünü ve ona bu suretle tapındıklarını beyan ettiler. 15. yüzyılda yapılan Şabbat toplantılarının merkezinde insan çehresi olan bir keçi/iblis vardı ve Almanya’da ve İskoçya’da da buna benzer bir iblise tapılırdı.”

Zeynep Şebnem Suri’nin çevirisiyle kitap, Babil Mitolojisi’nin temel yapıtaşlarını ve kendinden sonra gelen mitolojilerle ortak paydaları irdeliyor. Babil dininin kökleri, Sümer ve Babil dinindeki ortaklıklar, Yunan ve Mısır Mitolojisi’nin Babil’den aldığı ilham, İştar, Marduk, Şamaş, Ea, Anu, Tammuz gibi tanrılar, farklı mitolojilerde birbirini tekrar eden mitler, Gılgamış Destanı gibi başlıklarla Babil Mitolojisi’ni özetliyor.