1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Babalar ve Çocuklar – Genç Cumhuriyet’in Vicdan Serüveni Pdf indir

Babalar ve Çocuklar – Genç Cumhuriyet’in Vicdan Serüveni Pdf indir
0

Babalar ve Çocuklar – Genç Cumhuriyet’in Vicdan Serüveni pdf indir, Tarih türünde kaleme alınan Babalar ve Çocuklar – Genç Cumhuriyet’in Vicdan Serüveni kitap ile ilgili özet bilgiler. Babalar ve Çocuklar – Genç Cumhuriyet’in Vicdan Serüveni kitabı yazar Ceyhun İrgil tarafından kaleme alınmıştır. Babalar ve Çocuklar – Genç Cumhuriyet’in Vicdan Serüveni kitabı 232 sayfadan oluşmakta olup 1. Hamur ile basılmıştır. 13,5 x 21 ebatında olan Babalar ve Çocuklar – Genç Cumhuriyet’in Vicdan Serüveni kitabın 1. Basım Sia tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Babalar ve Çocuklar – Genç Cumhuriyet’in Vicdan Serüveni pdf oku, Babalar ve Çocuklar – Genç Cumhuriyet’in Vicdan Serüveni PDF yandex, Babalar ve Çocuklar – Genç Cumhuriyet’in Vicdan Serüveni PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Babalar ve Çocuklar – Genç Cumhuriyet’in Vicdan Serüveni PDF Oku

“Kimisi işbirlikçi saray hükümetinin, kimisi işgalci İngilizlerin yanında Kurtuluş Savaşı’na karşı çıktı; Türk milletinin varlık yokluk kavgasında ihanet ettiler. Kurtuluş Savaşı ardından affedilenler oldu, böylece sayıları 150’ye indi. 150’likler diye anıldılar. Fransız ve Rus devrimlerinde yapıldığının aksine idam edilmediler, hapse atılmadılar, sürgün edildiler.

Cumhuriyet’i kuranlar kin tutmadılar, suçun bireyselliği ilkesini dikkate aldılar. 150’liklerin yakınlarını ve çocuklarını suçlu olarak görmediler. İşte Dr. Ceyhun İrgil’in bu kitabı 150’liklerin izini sürüyor, onların ve çocuklarının bilinmeyen öykülerini anlatıyor, Cumhuriyet’in saklı kalmış bir yönünü gözler önüne çıkarıyor…”