1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

B Pdf indir

B Pdf indir
0

B pdf indir, Mizah Romanı – Öykü türünde kaleme alınan B kitap ile ilgili özet bilgiler. B kitabı yazar İzel Rozental tarafından kaleme alınmıştır. B kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2003 ile basılmıştır. ebatında olan B kitabın Okuyan Us Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda B pdf oku, B PDF yandex, B PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

B PDF Oku

Erotik ‘B’ harfinin baştan çıkarıcı etkisi!..

“İzel Rozental, tam ‘F’ kâbusundan kurtulmuşken, ‘B’ye yakayı ele verdi!”
Franz Kafka
İzel Rozental, “B – Mizah Yazıları” adlı yeni kitabında, yaşamında iz bırakmış anılarını bir araya getirdi. Bütün anıların ortak özelliği ise, ‘B’ harfi ile ilintili bir tarafları olması. Neden ‘B’ harfi, diye soracak olanlar olabilir.
Rozental’in cevabı şöyle: “Hiçbir zaman ‘A’ olamayacak, aksine hep ikinci sırada kalmaya mahkûm tatlı bir harf seçtim. Ansiklopedik tanımıyla, kapantılı, çift dudaksıl, ötümlü ünsüz. Bana göre dolgun, dengeli, bi hayli erotik ‘B’ harfi” Kitap piyasaya çıktığı andan bu yana, Kafka’dan Freud’a, Evliya Çelebi’den Tony Blair’e haklı övgüler topladı. Bunun nedeni ise, içinde mizah yazıları olmasına karşın bir çok açıdan okunabilecek bir kitap olması. Çelebi diyor ki: “Sadece güldürdüğünü söylersem eksik olur, çünkü kitabı bir turist elkitabı gibi de okuyabilirsiniz (bkz: Bandırma-Bodrum Güzergâhında Bir Daha Asla Kalınmayacak Oteller ile Çok Gerekmiyorsa Uğranılmayacak Yerler Rehberi), kullanageldiğimiz bazı deyim ve hareketlerin nereden çıktığının açıklamasını da bulabilirsiniz (bkz: Batıl İtikat)” Rozental, karikatürcü kimliğiyle bu güzel kitabı bunun yanı sıra resimledi. Uzun lâfın kısası, sizi çifte kavrulmuş bir eğlence bekliyor. Bittiğinde üzülmeyin ama Bu serinin ilki “F – Mizah Yazıları” ile eğlenceli vakitlerı biraz daha uzatabilirsiniz.

Sayfa Sayısı: 136

Baskı Yılı: 2003

Dili: Türkçe
Yayınevi: Okuyan Us Yayınları