Pdf Kitap Arşivi

Aziz Sancar ve Nobel’in Öyküsü Pdf indir

Aziz Sancar ve Nobel’in Öyküsü pdf indir, Bilim İnsanları türünde kaleme alınan Aziz Sancar ve Nobel’in Öyküsü kitap ile ilgili özet bilgiler. Aziz Sancar ve Nobel’in Öyküsü kitabı yazar Orhan Bursalı tarafından kaleme alınmıştır. Aziz Sancar ve Nobel’in Öyküsü kitabı 13,5 x 19,5 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2017 ebatında olan Aziz Sancar ve Nobel’in Öyküsü kitabın Ciltsiz Kırmızı Kedi tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Aziz Sancar ve Nobel’in Öyküsü pdf oku, Aziz Sancar ve Nobel’in Öyküsü PDF yandex, Aziz Sancar ve Nobel’in Öyküsü PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Aziz Sancar ve Nobel’in Öyküsü PDF Oku

“Bilim gazeteciliği” denilince ülkemizde akla ilk gelen isim olan Orhan Bursalı, 2015 Nobel Kimya Ödülü’ne değer görülen Aziz Sancar’ın yaşamını ve çalışmalarını anlatıyor.

Mardin’in Savur beldesinden Stockholm’deki Nobel merasimine uzanan müthiş bir başarı öyküsü yer alıyor elinizdeki kitapta. Laboratuvarlarda geçen bir ömrün ve bilim dünyasını sarsan keşiflerin bunun yanında Aziz Sancar’ın özel dünyasına çok yakında zamandan bakıyor, bu büyük bilim insanının tutkularına tanıklık ediyorsunuz.

Aziz Sancar ve Nobel’in Öyküsü, futbol tutkusundan kanser nasıl tedavi edileceğinde açtığı yeni kapılara, altı şişe birayla eve kapanmasından en fazla etkilendiği Nobel tebrikine, ailesinden çalışma dostlarına kadar, Nobelli bir bilim insanının dört dörtlük portresini sunuyor.

 

“Nobel almak güzel ama ondan da güzel şey Nobel’i almaya giden yol ve yapılan keşiflerdir.”

– Aziz Sancar –

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu