Felsefe Kitapları

Aylaklığa Övgü Pdf indir

Aylaklığa Övgü pdf indir, Felsefe Bilimi türünde kaleme alınan Aylaklığa Övgü kitap ile ilgili özet bilgiler. Aylaklığa Övgü kitabı yazar Bertrand Russell tarafından kaleme alınmıştır. Aylaklığa Övgü kitabı 192 sayfadan oluşmakta olup 3. Hamur ile basılmıştır. 13,5 x 19,5 ebatında olan Aylaklığa Övgü kitabın 6. Basım Cem Yayınevi tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Aylaklığa Övgü pdf oku, Aylaklığa Övgü PDF yandex, Aylaklığa Övgü PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Aylaklığa Övgü PDF Oku

Çağımızın en büyük filozof, bilgin ve sosyal eleştirmenlerinden olan Bertrand Russell (1872 – 1970), İngiltere’nin tanınmış, liberal ve soylu bir ailesinden gelir. Üç yaşında babası ölünce büyükannesinin yanında özel eğitim görerek yetişti. Cambridge’de çok üstün kabiliyetli bir öğrenciydi. Bilimsel çalışmalarına 1895’de gittiği Almanya’da başladı. I. Dünya Savaşı’nda bütün kuvvetiyle savaşa karşı çıktı. Bu nedenle Cambridge’deki derslerine son verildi. Aynı nedenle 1918 senesinde 6 ay hapse mahkûm edildi ve en mühim eserlerinden birini cezaevinde yazdı. 1920’de SSCB’ye gitti; bu ülkenin yönetmenden hoşlanmadı. Çin’de daha uzun süre kaldı ve orada bulunan köklü uygarlığın akla uygunluğunu beğendi.

1950’de Nobel Edebiyat Ödülü’nü alan Russell, Aylaklığa Övgü’de faşizm, eğitim ve felsefe gibi toplumsal poblemleri irdeliyor.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu