1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Atlas Matematik Pdf indir

Atlas Matematik Pdf indir
0

Atlas Matematik pdf indir, Matematik türünde kaleme alınan Atlas Matematik kitap ile ilgili özet bilgiler. Atlas Matematik kitabı yazar Robert Snedden tarafından kaleme alınmıştır. Atlas Matematik kitabı 182 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 17 x 22 ebatında olan Atlas Matematik kitabın 1. Basım Othello tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Atlas Matematik pdf oku, Atlas Matematik PDF yandex, Atlas Matematik PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Atlas Matematik PDF Oku

Kemiklerde çentikler oyan ilk insanlardan kuantum mekaniği ve kaos teorisinin keşfine değin matematik kesinlikle uzun bir yol kat etti. Anlaşılması kolay dille açıklanan her kavramla, insanoğlunun problem çözmedeki başarısını görebilmek için matematik dehası olmaya gerek yok.

Yardımcı zaman çizelgeleri ve diyagramlarla bütüncül bir anlayışla resmedilmiş bu kitap, tarihin en büyük matematiksel buluşların soruşturuyor. Eski Mısır geometrisinden kaos teorisine kadar birden fazla konuyu kapsayan İskenderiye Öklidi, Brahmagupta, Sir Isaac Newton, Alan Turing ve daha fazlasını kapsıyor. İster pratik ister soyut problemleri çözsün, bu matematikçilerin tamamı yaşamı kolaylaştırmaya çalıştı ve her biri bugün bildiğimiz dünyanın mimarları.

Atlas serisinden çıkan bu kitap, okul saatleri civarında matematiği korkutucu bulup kaçmaya çalışmış ama yaşamın her alanında matematikle yüzleşmek zorunda kalmış olanlara, matematiğin keyifli yanlarını gösterip daha anlaşılır ve keyifli kılmayı planlıyor.