1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Atlantis Tarihi Rehber Kitabı Pdf indir

Atlantis Tarihi Rehber Kitabı Pdf indir
0

Atlantis Tarihi Rehber Kitabı pdf indir, türünde kaleme alınan Atlantis Tarihi Rehber Kitabı kitap ile ilgili özet bilgiler. Atlantis Tarihi Rehber Kitabı kitabı yazar Stephen P. Kershaw tarafından kaleme alınmıştır. Atlantis Tarihi Rehber Kitabı kitabı 13,5 x 21 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2019 ebatında olan Atlantis Tarihi Rehber Kitabı kitabın Salon Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Atlantis Tarihi Rehber Kitabı pdf oku, Atlantis Tarihi Rehber Kitabı PDF yandex, Atlantis Tarihi Rehber Kitabı PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Atlantis Tarihi Rehber Kitabı PDF Oku

Atlantis hikâyesi antik çağlardan gelen en unutulmaz ve esrarengiz masallardan biri olmaya devam ediyor ve hâlâ modern hayal gücünde çok derin bir biçimde yankılanıyor. Ama Atlantis nereden geldi, neye benziyordu ve nereye gitti?

Atlantis ilk kez Yunan filozof Platon tarafından MÖ 4. yüzyılda yazılan Timaios ve Kritias isimli iki diyalogda tanıtıldı. Büyük düşünür yaşamın, evrenin ve insanlığın kökenleri ile ilgili felsefe yaparken, uygun bir topluma sahip bir cennet adası olan Atlantis’in nefes kesici bir tanımını ortaya koyar. Ama Atlantisliler yozlaşır ve emperyalist saldırganlar haline gelir: tufan öncesi Atina’ya karşı Atlantisliler savaşır fakat Atina, Atlantis’in kudretli kuvvetlerini püskürtür ve ardından savaşan her iki devleti doğal bir afet yok eder.

Suların altına batan büyük bir imparatorluğa dair Platon’un hikâyesi, Atlantis’in gerçekten var olup olmadığı hususunda binlerce senedir süren tartışmalara yol açtı. Ama Platon, hikâyesini tarihsel bir anlatı olarak mı yoksa felsefesini açıklamak için bir benzetme olarak mı tasarlamıştı?

Kitap iki ana bölüm artı bir final bölümü şeklinde ayrılmıştır ilk kez asıl metinlerin ayrıntı kısmının tartışıldığı çeviriler/yorumlar bölümü mevcuttur; ikinci bölümde o zamandan günümüze efsanenin sunumu ele alınmıştır; üçüncü olarak da tümünü bir araya getiren kısa bir tamamlayıcı bölüm mevcuttur.