1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Atlantis İnisiyasyonu Tarot Pdf indir

Atlantis İnisiyasyonu Tarot Pdf indir
0

Atlantis İnisiyasyonu Tarot pdf indir, Astroloji-Fal-Büyü türünde kaleme alınan Atlantis İnisiyasyonu Tarot kitap ile ilgili özet bilgiler. Atlantis İnisiyasyonu Tarot kitabı yazar Cihangir Gener tarafından kaleme alınmıştır. Atlantis İnisiyasyonu Tarot kitabı 416 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 13,5 x 21 ebatında olan Atlantis İnisiyasyonu Tarot kitabın 1. Basım Hermes Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Atlantis İnisiyasyonu Tarot pdf oku, Atlantis İnisiyasyonu Tarot PDF yandex, Atlantis İnisiyasyonu Tarot PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Atlantis İnisiyasyonu Tarot PDF Oku

Ülkemizde Tarot Kartlarına, yalnızca bir falcılık aracı olarak bakılmaktadır. Halbuki Tarot Kartları, insanlık tarihinin en eski, en kadim bilgelik araçlarından biri olma özelliğini taşır. Kökleri Atlantis’e kadar uzamaktadır. Tufan öncesinin bu en gelişmiş uygarlığı bize, bireysel tekamülümüzü sağlamak adına müthiş bir fırsat vermektedir.

Tarot Kartları, geleceği okuma aracından ziyade, en kadim İnisiyasyon Metodolojilerinden birisini anlatan Ezoterik bir yorumlama sanatının aracıdırlar. Ezoterizm, Tanrı-Evren-İnsan ayniyetini savunan ilk Tek Tanrılı inancın felsefesidir. Tüm semavi dinler, Ezoterizmden köken almıştır. Tarot, Atlantis’te geçerli olan Osiris dinine rahip alımının yöntemidir. Buradan, Hermes vasıtasıyla Mısır’a geçmiş, Mısır’dan da tüm dünyaya yayılmıştır.

Hermes bu kadim bilgelik öğretisini, sayfaları altından olan bir kitaba nakşetmiştir. Binlerce yıl Mısır’da kalan ve Osiris Rahipleri inisiyasyonlarında kullanılan bu kitap, yobaz Hıristiyanların Serapsis tapınağını yıkmaları sırasında Mısır’dan kaçırılmış ve önce Bizans’a, ardından da İtalya’ya getirilmiştir. İtalya’da Rönesans hareketinin doğmasının mühim nedenlerinden birisi, Tarot Kartlarıdır.

Tarot Kartlarındaki Ezoterik anlatımları en iyi ortaya koyan bireyler, Waite ve Smith’dir. Ezoterik yönü en kuvvetli olan bu deste, dünya çapında da en yaygın kullanımda olan deste haline gelmiştir. Waite Smith Destesi olarak anılan bu deste de dahil olmak üzere, kullanımda olan tüm destelerin ortak özellikleri, görsel temaların yüzlerce yıl aynı anlatım şekilini korumuş olmalarıdır. Bunun nedeni, bu temaların Ezoterik içerikleridir.

Tarot, insanın bilinçaltı ile evrensel Üst Bilinç içindeki bağlantıyı sağlayan bir yapıya sahiptir. Bu kitap, bilincimizin nasıl bilinçaltımız ile temasa geçtiğini ve bilinçaltımızın da nasıl Üst Bilinç ile ilişki kurduğunu anlatma iddiasındadır. Üst Bilincin kendini belirtme yöntemi sezgilerimizdir. Sezgiler, anlık Kuantum sıçramalarıdır. Sezgiler öğrenilerek ortaya çıkmaz, bir anda varlıklarını ortaya koyarlar. İnsanlık, sezgisel bilgiler üzerinden tekamül etmiştir. Bireysel tekamülümüz de, aklın öncülüğünde kullanacağımız sezgi gücümüze bağlıdır. Tarot, sezgileri algılamanın ve yorumlamanın en kuvvetli yöntemidir.