1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Ateşin Kültür Tarihi – Tarihöncesinden İlk Çağlara Pdf indir

Ateşin Kültür Tarihi – Tarihöncesinden İlk Çağlara Pdf indir
0

Ateşin Kültür Tarihi – Tarihöncesinden İlk Çağlara pdf indir, türünde kaleme alınan Ateşin Kültür Tarihi – Tarihöncesinden İlk Çağlara kitap ile ilgili özet bilgiler. Ateşin Kültür Tarihi – Tarihöncesinden İlk Çağlara kitabı yazar Ahmet Uhri tarafından kaleme alınmıştır. Ateşin Kültür Tarihi – Tarihöncesinden İlk Çağlara kitabı 144 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 13,5 x 19,5 ebatında olan Ateşin Kültür Tarihi – Tarihöncesinden İlk Çağlara kitabın 1. Basım Sakin Kitap tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Ateşin Kültür Tarihi – Tarihöncesinden İlk Çağlara pdf oku, Ateşin Kültür Tarihi – Tarihöncesinden İlk Çağlara PDF yandex, Ateşin Kültür Tarihi – Tarihöncesinden İlk Çağlara PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Ateşin Kültür Tarihi – Tarihöncesinden İlk Çağlara PDF Oku

İnsanlığın avucunda tanrılardan çalınan bir ateş yanarken, şimdiye kadar sönmeyen bilginin uygarlaşma tarihine şahit oluyoruz.

Prometheus’un tanrılara karşı isyanı, Hephaistos’un Olympos’tan düştükten sonra tanıştığı mitolojinin kızıl ideası, maddi dünyanın özü ve insan ruhuna iniyor.

Ateşin yansımasındaki saklanan hikayelerde; ocak ve fırın kullanım teknikleri, inanış ritüelleri, pişirme metotlarıni görebilinmekte. Kontrolsüz bir elementin insanlığın elinde şekil alması ve temsil ettiği tüm felsefi değişimin insan suretine girdiği bir çalışma.