Pdf Kitap Arşivi

Atatürk ve Sumerliler Pdf indir

Atatürk ve Sumerliler pdf indir, Tarih türünde kaleme alınan Atatürk ve Sumerliler kitap ile ilgili özet bilgiler. Atatürk ve Sumerliler kitabı yazar Muazzez İlmiye Çığ tarafından kaleme alınmıştır. Atatürk ve Sumerliler kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2009 ile basılmıştır. ebatında olan Atatürk ve Sumerliler kitabın Kaynak Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Atatürk ve Sumerliler pdf oku, Atatürk ve Sumerliler PDF yandex, Atatürk ve Sumerliler PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Atatürk ve Sumerliler PDF Oku

Türkiye’nin büyük Sumeroloğu Muazzez İlmiye Çığ, 1972-2009 senelerı içinde kaleme aldığı makalelerini Atatürk ve Sumerliler başlıklı kitabında topladı. Bu makalelerin ortak konusu Atatürk, Cumhuriyet devrimleri ve Sumer bilimidir.

Atatürk, modern, gelişmiş ve aydınlanmış ve bir Türkiye’nin yaratılması için tarihimize, arkeolojiye ve Sumer bilimine müthiş bir önem vermiştir. Üniversitelerin kurulması, kurumlaşması ve bilimsel araştırmalar yapabilmeleri için çok mühim somut önlemler almıştır.

Türkiye’de arkeoloji ve özellikle de Anadolu’nun eskiçağ tarihi, esas olarak Atatürk’ün bilimsel zekâsı sayesinde gelişmiş ve kurumlaşmıştır. Atatürk’ün önderlik ettiği tarihsel köklerimizin öğrenilmesi çalışması, ulusal bilincimizi pekiştirmiştir. Muazzez İlmiye Çığ bu sürecin doğrudan tanığıdır. Kitap bu tanıklığı içeren kıymetli bilgiler sağlamaktadır.

Sayfa Sayısı: 156

Baskı Yılı: 2009

Dili: Türkçe
Yayınevi: Kaynak Yayınları

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu