1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Atatürk ve Demokratik Türkiye Pdf indir

Atatürk ve Demokratik Türkiye Pdf indir
0

Atatürk ve Demokratik Türkiye pdf indir, Tarih türünde kaleme alınan Atatürk ve Demokratik Türkiye kitap ile ilgili özet bilgiler. Atatürk ve Demokratik Türkiye kitabı yazar Halil İnalcık tarafından kaleme alınmıştır. Atatürk ve Demokratik Türkiye kitabı 240 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 13,5 x 21 ebatında olan Atatürk ve Demokratik Türkiye kitabın 1. Basım Kronik Kitap tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Atatürk ve Demokratik Türkiye pdf oku, Atatürk ve Demokratik Türkiye PDF yandex, Atatürk ve Demokratik Türkiye PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Atatürk ve Demokratik Türkiye PDF Oku

…İşte böylece Çanakkale kahramanı Mustafa Kemal Paşa’nın kişiliğinde ve etrafında, Anadolu halkı bağımsızlık savaşının önderini bulmuş oluyordu.”

Halil İnalcık

Türk tarihini dünya tarihçiliğine kabul ettiren Halil İnalcık’tan Atatürk, inkılaplar, cumhuriyet, modernleşen Türkiye ve Türklerin fikir, şuur, zihin dünyası…
Atatürkçülük, İnalcık’a göre yüz elli yıllık bir tarihî gelişimin son ve radikal ifadesidir. Günlük siyasi ve sosyal akımların etkisinden korunduğu ölçüde anlaşılacak, Türkiye’nin problemleri daha gerçekçi çözümlere kavuşabilecektir. Elinizdeki eserde İnalcık; hilafet, inkılaplar, modernleşme problemleri, Osmanlı’dan Türkiye Cumhuriyeti’ne geçiş ve yabancı tarihçilerin Atatürk devrimlerine dair yorumları üzerine çok kritik analizler yapıyor. Türkiye için bir tek yükseliş yolu olduğunu dile getiriyor: “Atatürk devrimini, gerçek ruhuyla benimsemek ve şaşmaz bir biçimde izlemek.”
Türk tarihinin en büyük sorununun Avrupa ile boy ölçüşme olduğunu düşünen İnalcık, bunun bir sorun olarak kalmaması için batıyı da doğuyu da iyi anlamak gerektiği üzerinde duruyor. Türkiye ve Japonya’nın siyasi modernleşmesi, Türk tarihi ve Atatürk’te tarih şuuru, yüzyıla damgasını vuran bir düşünür olarak Ziya Gökalp üzerine yazdığı makalelerle fikir dünyamızı genişletiyor.
Atatürk ve Demokratik Türkiye, cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk ile devrimlerinin kaynağını daha iyi öğrenmek, modernleşen Türkiye’nin poblemlerinı daha iyi anlamak için eşsiz bir eser…