Pdf Kitap Arşivi

Asya Mitolojisi Rehber Kitabı Pdf indir

Asya Mitolojisi Rehber Kitabı pdf indir, türünde kaleme alınan Asya Mitolojisi Rehber Kitabı kitap ile ilgili özet bilgiler. Asya Mitolojisi Rehber Kitabı kitabı yazar Kolektif tarafından kaleme alınmıştır. Asya Mitolojisi Rehber Kitabı kitabı 2019 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 1. Basım ebatında olan Asya Mitolojisi Rehber Kitabı kitabın A Thousand Beginnings and Endings: 15 Retellings of Asian Myths and Legends Salon Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Asya Mitolojisi Rehber Kitabı pdf oku, Asya Mitolojisi Rehber Kitabı PDF yandex, Asya Mitolojisi Rehber Kitabı PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Asya Mitolojisi Rehber Kitabı PDF Oku

Sevgili okurlar,

O cesaretini toplayıp bir kitap tavsiyesi istediğinde, kütüphanecinin verdiği, Andrew Lang tarafından yazılan The Pink Fairy kitabı, ikimizden birinin ilk kitabı olmuştu. Diğerimizin ilk kitabı ise ilkokul kütüphanesinden çaldığı tek kitap olan mitoloji üzerine bir eserdi. (Kitap çalmak doğru değildi tabi ki. O zaten otuz yılı aşkın bir süre sonra okul kapanmış olsa da bunu itiraf edecek ve hırsızın, dünyanın diğer tarafında bulunan bir kasabada yaşadığını söyleyecekti).

İkimiz de diğer mitolojileri okumaya sürdük: Yunan efsanelerinden Norveç efsanelerine, Ares’ten Danae’a, Thor’a ve Odin’e kadar… Güçlü tanrıların savunmasızlaştığı, bireylerin kahramanlara dönüştüğü tüm bu mitlere (efsanelere) hayran kaldık. Bu tür hikâyeler bize mitolojiyi, halk masallarının ve efsanelerinin güzelliğini, tanrı ve tanrıçaların hikâyelerinin, aslında insanoğlunun yüreğinin hikâyelerini anlattığını öğretti.

Lakin, belirgin biçimde Asya’ya ait olan benzer derlemeler bulamadık. Ve bunca zaman Asyalılara ait hikâyeler bulduğumuzda, bunların Asyalı olmayan yazarlar tarafından anlatılan hikâyeler olduğunu farkettik. Bu hikâyelerde hep bir şeyler eksikti. Ne acıdır ki, hikâyeler en iyisinden, en kötüsüne yüzeysel bir his veriyordu. Hep farklılığın ve inceliğin özlemini çektik; kültürler ile ilgiliki gizli gerçekler, yalnızca onların içinden çıkabilirdi.

İşte bu yüzden bu antoloji bizim için çok mühimdir. Bu kitapta, çeşitli nedenlerle anavatanı dışında yaşayan, içinde yaşadığı toplumdan farklı ayrıntı kısmını koruyan ve kendini anavatanı üzerinden tanımlayan Asyalılar, en sevdikleri Asya mitlerini ve efsanelerini kendi bakış açılarıyla yeniden kafalarında canlandırıyorlar. Çok sevdiğimiz kütüphanelerimizde derileriyle, saçlarıyla, bizimkilere çok andıran isimleriyle karakterlerin bulunduğu bu antolojiye yer vermekten büyük bir mutluluk duymaktayız. Bu kitap çok uzun süredir yaşamımızda eksik olan kitaptır.

Güzel, yüreklendirici, etkili ve muhteşem, ne desek az. Bu hikâyelerin hepsini ne kadar sevdiğimizi tanımlamak için yeterli kelime yoktur dünya çapında. Sizin de onları seveceğinizi bekliyoruz. Muhteşem Asyalı yazarların kaleme aldığı bu kitabı sizlerle buluşturmak bir rüyanın gerçek oluşudur.

Ellen Oh, Elsie Chapman

 

 

Yazarlar : Ellen Oh, Elsie Chapman, Renée Ahdieh, Sona Charaipotra, Preeti Chhibber, Roshani Chokshi, Aliette de Bodard,

Melissa de la Cruz, Julie Kagawa, Rahul Kanakia, Lori M. Lee, E. C. Myers, Cindy Pon, Aisha Saeed, Shveta Thakrar, Alyssa Wong

 

Editörler : Ellen Oh, Elsie Chapman

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu