1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Asturya’da İsyan – Bütün Oyunları 1 Pdf indir

Asturya’da İsyan – Bütün Oyunları 1 Pdf indir
0

Asturya’da İsyan – Bütün Oyunları 1 pdf indir, Tiyatro türünde kaleme alınan Asturya’da İsyan – Bütün Oyunları 1 kitap ile ilgili özet bilgiler. Asturya’da İsyan – Bütün Oyunları 1 kitabı yazar Albert Camus tarafından kaleme alınmıştır. Asturya’da İsyan – Bütün Oyunları 1 kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2015 ile basılmıştır. ebatında olan Asturya’da İsyan – Bütün Oyunları 1 kitabın Can Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Asturya’da İsyan – Bütün Oyunları 1 pdf oku, Asturya’da İsyan – Bütün Oyunları 1 PDF yandex, Asturya’da İsyan – Bütün Oyunları 1 PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Asturya’da İsyan – Bütün Oyunları 1 PDF Oku

Ben yaşlı SantIago, bir ömür yaşadım, mutluluk nedir bilmedim. Babam madenciydi, dedem de, dedesinin dedesi de […] Kış gelecek, kar yağacak, şu dünya çapında kimseler adımı anmayacak. 1934 yılı, 5 Ekim’i 6 Ekim’e bağlayan gece… Asturyalı maden işçileri, sömürü düzenine, baskı rejimine, haksızlığa karşı isyan ateşini yakarlar. Bu ateşin, Oviedo’nun ufak bir kasabasında yaşayan insanlara ulaşması uzun sürmez.

Albert Camus’nün 1935 senesinde, 22 yaşındayken Alger Emek Tiyatrosu’ndan üç dostuyla birlikte kaleme aldığı Asturya’da İsyan, 1934 senesinde Asturya’da yaşanan işçi isyanını konu alır. 5 Ekim gecesi Asturyalı maden işçilerinin başlatmış olduğu grev, İspanyol hükümetince görevlendirilen ordu tarafından 19 Ekim günü bastırılmış, geride çok sayıda ölü, binlerce yaralı bırakmıştır. Oviedo halkı, kendini bir anda isyanın ortasında bulmuşken güç dengeleri değişecek, yeni şartlara göre yeni menfaatler belirlenecek, ahlaki değerler ve inançlar yeniden sorgulanacak, ilişkiler sil baştan düzenlenecektir. Savaş görmemiş genç bir delikanlı, ömrünün son günlerini yaşayan bir meczup, senelerdır bugünün hayalinde olan idealistler, bu kargaşada yerlerini arayan kadınlar, çok geçmeden savaşa dönüşen bu isyandaki yerlerini alacaklardır. İktidarın sahip olduğu muazzam gücün karşısında neticesi dünden belli bir mücadeleye giren bu bireylerin farklı öyküleri fakat ortak bir düşleri mevcuttur.
Albert Camus’nün bütün oyunları Can Yayınları’nda.

Sayfa Sayısı: 72

Baskı Yılı: 2015

Dili: Türkçe
Yayınevi: Can Yayınları