1. Anasayfa
  2. Din Kitapları

Aşktan Dinle Pdf indir

Aşktan Dinle Pdf indir
0

Aşktan Dinle pdf indir, Tasavvuf türünde kaleme alınan Aşktan Dinle kitap ile ilgili özet bilgiler. Aşktan Dinle kitabı yazar Cemalnur Sargut tarafından kaleme alınmıştır. Aşktan Dinle kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2011 ile basılmıştır. ebatında olan Aşktan Dinle kitabın Nefes Yayıncılık tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Aşktan Dinle pdf oku, Aşktan Dinle PDF yandex, Aşktan Dinle PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Aşktan Dinle PDF Oku

Aşk sultânı Hz. Mevlânâ’nın, Mesnevî isimli eserinde “Ey bizim sevdası hoş olan, güzel olan aşkımız, Ey bizim bütün mânevî hastalıklarımızın, dertlerimizin tabibi” diye anlattığı aşk, Allah’ın yeryüzünde kendisinden göründüğü İnsan-ı Kâmil’den, yani Allah’ın mânâsından başkası değildir. O, bu mânâyı rehber edinip, kendi vücûdu içinde nefsini rûhunun esiri haline getirerek birlemiş, aşkın da bu birliğin efendisi olmasına vesîle olmuştur. Bunun içindir ki ona, nefisleri efendi kılan mânâsında “Efendimiz (Mevlânâ)” adı verilmiştir.

Cemalnur Sargut “Aşktan Dinle” isimli bu kitabında bize, Hz. Mevlânâ’nın Mesnevî isimli eseri ışığında nefs, aşk, kibir, cömertlik, gösteriş, edep gibi insanın gelişiminde rol oynayan pozitif ve negatif kavramların iç mânâlarını anlatıyor. Bizi Mesnevî’de buyurulan,”Tû megû mârâ bedân şeh bâr nîst / Bâ kerîman k?rha doşvâr nîst (Benim o yüksekliklere çıkmaya gücüm yok deme, Kerîm olanın eteğine yapış, seni çıkaracaktır.)” emri üzerine, Kerîm olan Mesnevî’ye yapışmaveyavet ediyor.

Sayfa Sayısı: 312

Baskı Yılı: 2011

Dili: Türkçe
Yayınevi: Nefes Yayıncılık