Felsefe Kitapları

Aşkın Metafiziği Pdf indir

Aşkın Metafiziği pdf indir, Felsefe Bilimi türünde kaleme alınan Aşkın Metafiziği kitap ile ilgili özet bilgiler. Aşkın Metafiziği kitabı yazar Arthur Schopenhauer tarafından kaleme alınmıştır. Aşkın Metafiziği kitabı 13,5 x 21 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2019 ebatında olan Aşkın Metafiziği kitabın Yapı Kredi Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Aşkın Metafiziği pdf oku, Aşkın Metafiziği PDF yandex, Aşkın Metafiziği PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Aşkın Metafiziği PDF Oku

Arthur Schopenhauer, Aşkın Metafiziği’nde sevgi ve aşkın oluşumunu, insan ilişkile­ri içindeki görünürlüğünü ve işlevlerini kendi özgün felsefesi içinde inceliyor. Aşkın Metafiziği’ne Schopenhauer’ın seçme metinleri ve kitabın çevirmeni Selahattin Hilav’ın Schopenhauer’ın felsefesine dair incelikli değerlendirmesi eşlik ediyor.

“…yaşamın gürültü patırtısına göz atacak olursak, bütün bireylerin, yaşamanın ge­rekleri ve zavallılıkları ile uğraştıklarını, bütün güçleriyle bu yaşamanın bitmek tükenmek bilmeyen gereksinimlerini gidermeye ve çeşitli acılarını uzaklaştırmaya çalıştıklarını ve buna karşılık, bu acı çeken varlığı daha bir süre sürdürmekten başka bir şeyi ummaya bile kalkışmadıklarını görürüz. Bunun yanında, bu gürültü patırtının içinde âşıkların, istek dolu bakışlarla birbirlerini süzdüklerini de görürüz. Peki, bu bakışlar niçin gizli, ürkek ve kaçamaktır? Çünkü âşıklar, bütün bu yoksun­luğu ve düşkünlüğü sürdürmek isteyen hainlerdir; onlar olmasa, yoksunluk ve düş­künlük sona erer. Âşıkların boşa çıkarmak istediği, tıpkı kendilerinden öncekilerin çıkardığı bu sona eriştir işte!”

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu