Din Kitapları

Aşk Yolunda Bir Derviş Yunus Emre Pdf indir

Aşk Yolunda Bir Derviş Yunus Emre pdf indir, Tasavvuf türünde kaleme alınan Aşk Yolunda Bir Derviş Yunus Emre kitap ile ilgili özet bilgiler. Aşk Yolunda Bir Derviş Yunus Emre kitabı yazar Kıvanç Nalça tarafından kaleme alınmıştır. Aşk Yolunda Bir Derviş Yunus Emre kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2015 ile basılmıştır. ebatında olan Aşk Yolunda Bir Derviş Yunus Emre kitabın Altın Bilek Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Aşk Yolunda Bir Derviş Yunus Emre pdf oku, Aşk Yolunda Bir Derviş Yunus Emre PDF yandex, Aşk Yolunda Bir Derviş Yunus Emre PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Aşk Yolunda Bir Derviş Yunus Emre PDF Oku

Miskin Yunus söyler sözü, kan yaş ile doldu gözü Bilmeyen ne bilsin bizi, bilenlere selam olsun

Bir çift gözdür Yunus Emre. Bir velî, bir aşk adamı, sonsuz bir âşık, hû çeken yüreklerin gözlerinden fışkıran bir ateş. Tüm yargıları bir kenara koyarak, kalp kırmalardan ve etrafındaki tüm şerden uzakta, hubb-î fillah bir temsilci. Aşkın inkişafında halkın içinde âdeta destanlaşan, onu anlayan yüreklerin en derin noktasında nakış gibi işlenen bir kahraman Yunus.

Taptuk Emre, Yunus Emre’ye döndü, “Hünkâr’ın nefesi yerine geldi, vakti tamam oldu, o hazinenin kilidini açtık, nasibini verdik, hadi söyle,” dedi. Hemen Yunus Emre’nin gözünden perde kalktı, söylemeye başladı. Söylediği nefesler, büyük bir divan oldu.

Gelin tanış olalım
İşi kolay kılalım
Sevelim sevilelim
Dünya kimseye kalmaz

Ne varlığa sevinirim
Ne yokluğa yerinirim
Aşkın ile avunurum
Bana seni gerek seni

Sayfa Sayısı: 202

Baskı Yılı: 2015

Dili: Türkçe
Yayınevi: Altın Bilek Yayınları

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu