1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Arpaçay Nağılları Pdf indir

Arpaçay Nağılları Pdf indir
0

Arpaçay Nağılları pdf indir, türünde kaleme alınan Arpaçay Nağılları kitap ile ilgili özet bilgiler. Arpaçay Nağılları kitabı yazar Ahmet Ali Aslan tarafından kaleme alınmıştır. Arpaçay Nağılları kitabı 16,5 x 24 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2017 ebatında olan Arpaçay Nağılları kitabın Ciltsiz Kömen Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Arpaçay Nağılları pdf oku, Arpaçay Nağılları PDF yandex, Arpaçay Nağılları PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Arpaçay Nağılları PDF Oku

Kars ve Arpaçay masallarına uzaktan bakıldığında masala benzerler ama masal değildirler. Arpaçay masallarının içyapısına ve kuruluşuna bakıldığında bu masallarda Kuran’da bulunan surelerin masal formunda halk diliyle anlatıldığı görülür.

Kars’ın Göle ilçesinin Yeleçli Köyünden 1977 de saha incelemelerimız sırasında derlediğimiz Üş Gardaş masalında

Masallarımızda bulunan Türk kültürüne has sembollere bile kuşkuyla ulaşan bilim adamlarımız da var. Onlar üzerinde titizlikle çalıştığımız bazı sembol ve masal kurgularının “evrensel” olduğunu savunmakta ve bu sembollere Afrika’da da rastlanabileceğini iddia etmekte ve zora girmekten kaçınmaktadırlar. Oysa Erich Fisher bu tür bilim adamlarıyla  aynı görüşte  olmadığını “Evrensellik sembolü, illaki dünyanın her tarafında her ülkenin kültüründe bulunacaktır olacaktır diye bir kural yoktur” kelimeleriyle dile getirmektedir.