1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Arkeoloji Anahtar Kavramlar Pdf indir

Arkeoloji Anahtar Kavramlar Pdf indir
0

Arkeoloji Anahtar Kavramlar pdf indir, Arkeoloji türünde kaleme alınan Arkeoloji Anahtar Kavramlar kitap ile ilgili özet bilgiler. Arkeoloji Anahtar Kavramlar kitabı yazar Colin Renfrew Paul Bahn tarafından kaleme alınmıştır. Arkeoloji Anahtar Kavramlar kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2013 ile basılmıştır. ebatında olan Arkeoloji Anahtar Kavramlar kitabın İletişim Yayıncılık tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Arkeoloji Anahtar Kavramlar pdf oku, Arkeoloji Anahtar Kavramlar PDF yandex, Arkeoloji Anahtar Kavramlar PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Arkeoloji Anahtar Kavramlar PDF Oku

Arkeoloji yalnızca uygulamaya dönük bir disiplin değildir. Özellikle 1960’lardan günümüze arkeolojik kuramı görülmektediran, besleyen ve geliştiren tartışmalarla zenginleşmiş bir literatüre de sahiptir. Arkeoloji: Anahtar Kavramlar, ülkeler arası uzman kişiler tarafından hazırlanmış maddelerle arkeoloji literatüründe önem kazanmış kavramları konu alıyor ve bu kavramların arkeolojik düşünce ile arkeolojik yöntem üzerindeki etkilerini inceliyor. Kitap içindeki maddeler, sosyal bilimler disiplinlerinin yeni kuramsal tartışmalarının ve fen bilimlerindeki yeni araştırma metotlarınin arkeoloji disiplinini nasıl etkilediğini gösteriyor. Arkeoloji: Anahtar Kavramlar, disiplini şekillendiren kavramların kökenlerini, tarihsel gelişimlerini aktarırken, ileri okuma önerileri ve gelişkin kaynakçalarla konunun alakalılerine zengin bir araştırma imkânı da sunuyor.

Arkeoloji: Anahtar Kavramlar, öğrenciler, akademisyenler ve arkeoloji ile ilgilenen herkes için mühim bir başvuru kaynağı…

Sayfa Sayısı: 361

Baskı Yılı: 2013

Dili: Türkçe
Yayınevi: İletişim Yayıncılık