1. Anasayfa
  2. Ders Kitapları

Antrenman Bilgisi Pdf indir

Antrenman Bilgisi Pdf indir
0

Antrenman Bilgisi pdf indir, Üniversite Ders Kitapları türünde kaleme alınan Antrenman Bilgisi kitap ile ilgili özet bilgiler. Antrenman Bilgisi kitabı yazar Rasim Kale tarafından kaleme alınmıştır. Antrenman Bilgisi kitabı 14×21 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2017 ebatında olan Antrenman Bilgisi kitabın Ciltsiz İstanbul Gelişim Üniversitesi tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Antrenman Bilgisi pdf oku, Antrenman Bilgisi PDF yandex, Antrenman Bilgisi PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Antrenman Bilgisi PDF Oku

Antrenman bilgisi veya diğer bir ifade ile “antrenman teorisi”, antrenmanın sistematik olarak planlanmasını, yönlendirilmesini, değerlendirilmesini ve gerek duyulduğu takdirde düzenlenmesini veya düzeltilmesini konu edinmektedir. Bu nedenle; antrenmanı yönlendirecek antrenör, monitör ve spor öğretmenlerinin bilimsel temel ve kaideleri tanımaları gerekmektedir.
Antrenmanın öğeleri ile alakalı alt başlıkta; kondisyon, teknik ve taktik kavramları yer alır. Bu sınıflamada planlama eksik kalmaktadır. Çünkü antrenmanın planlanması; antrenman bilgisinde teknik, taktik ve kondisyonun nasıl uygulanacağını konu eder. Diğer yandan, antrenman biliminin kendine özgü terminolojisinin nereden geldiğini de açıklamak gerekmektedir. Ayrıca genelde antrenman bilgisinin temelde ne istediği ve hangi tür fonksiyonlara sahip olduğu da ortaya konulup tanımlanmalıdır.
Bu kitabın yayınlanma sürecinde desteklerinden dolayı İstanbul Gelişim Üniversitesi (İGÜ) Mütevelli Heyet Başkanı Sayın Abdulkadir Gayretli’ye, İGÜ Rektörlüğü’ne ve Yönetim Kurulu Üyelerine, İGÜ Yayın Kurulu’na, İGÜ Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Yayın Kurulu Üyeleri Prof. Dr. Sayın Güner Ekenci, Prof. Dr. Sayın Ali Emre Erol ve Yrd. Doç. Dr. Sayın Kubilay Çimen’e, İGÜ Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı Sayın Ahmet Şenol Armağan’a, emeği geçenlere, özellikle tablo, şekil ve grafiklerin düzenlenmesinde ve ön dizgi çalışmalarında bana kolaylık sağlayan, fikir veren biricik oğlum Mehmet Serhan Kale’ye teşekkür ederim.