Pdf Kitap Arşivi

Antikçağ Sanat Tarihi Pdf indir

Antikçağ Sanat Tarihi pdf indir, Sanat Tarihi ve Kuramı türünde kaleme alınan Antikçağ Sanat Tarihi kitap ile ilgili özet bilgiler. Antikçağ Sanat Tarihi kitabı yazar Joachim Winckelmann tarafından kaleme alınmıştır. Antikçağ Sanat Tarihi kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2012 ile basılmıştır. ebatında olan Antikçağ Sanat Tarihi kitabın Say Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Antikçağ Sanat Tarihi pdf oku, Antikçağ Sanat Tarihi PDF yandex, Antikçağ Sanat Tarihi PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Antikçağ Sanat Tarihi PDF Oku

Bilimsel arkeolojinin ve sanat tarihinin kurucusu olarak görülen Winckelmann’ın başyapıtı olarak anılan Antikçağ Sanat Tarihi, Mısır, Fenike, Pers ve Etrüsk sanatlarından söz ettikten sonra Grek ve Roma sanatına ayrılmış daha kapsamlı bir şekilde bölümlerle tamamlanıyor. Sanatların oluşmasında dış etkenlerin ve koşulların en mühim belirleyicilerden biri olduğunu ileri süren Winckelmann’ın bu başyapıtıyla, sanata ilgi duyan tüm okuyucuların sanatın tarihine doğru kendi yolculuklarını gerçekleştireceklerini düşünüyoruz.

“Winckelmann’ın ‘Antikçağ Sanat Tarihi’ yayımlandı. Bu eseri okumadan bir adım atmaya bile cesaret edemiyorum.”
G. E. Lessing

“Winckelmann, Yeni Dünya’yı halen keşfetmemiş, ama sezgi dolu bir biçimde zihninde taşıyan Kolombus’a benziyor. İnsan bu eseri okuyunca bir şey öğrenmiyor, ama bir şey oluyor.”
J. W. von Goethe

Sayfa Sayısı: 336

Baskı Yılı: 2012

Dili: Türkçe
Yayınevi: Say Yayınları

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu