1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Antik Yunan ve Roma Hikayeleri Pdf indir

Antik Yunan ve Roma Hikayeleri Pdf indir
0

Antik Yunan ve Roma Hikayeleri pdf indir, türünde kaleme alınan Antik Yunan ve Roma Hikayeleri kitap ile ilgili özet bilgiler. Antik Yunan ve Roma Hikayeleri kitabı yazar Emilie Kip Baker tarafından kaleme alınmıştır. Antik Yunan ve Roma Hikayeleri kitabı 13,5 x 21 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2018 ebatında olan Antik Yunan ve Roma Hikayeleri kitabın Kanon Kitap tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Antik Yunan ve Roma Hikayeleri pdf oku, Antik Yunan ve Roma Hikayeleri PDF yandex, Antik Yunan ve Roma Hikayeleri PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Antik Yunan ve Roma Hikayeleri PDF Oku

Yunan medeniyetinin, efsaneleri değil yalnızca, dünyayı algılayış şekillerindeki iki parçalı yapının tamamı, bugünün modern kültüründe derin izler bırakmıştır. Yaşadıkları dünya gibi, tanrısal bir dünya hayal etmiş olan Yunanlar, hem temsili dünya çapındaki tüm adalet, yanılgı, hırs gibi dışavurumu doğal karşılanan duyguları tanrısallaştırmış, hem de kendi toplumsal yapılarına ve belki de modern Avrupa’nın kültür yapısına temel teşkil etmiş bir sosyal yapıyı bize aktarmışlardır.

  Kuşkusuz Homeros, hem iyi bir sosyal bilimci, hem de iyi bir şair olarak, Yunan toplumunu ve dünya görüşünü, tanrılara bakışını ve dünyayı aydınlatma çabalarını anlatmanın etkili bir yolunu bulmuştu. Bugün efsane olarak adlandırdığımız tüm bu hikâyeler, dönemin sosyal gerçeklerine de ışık tutmaları yönünden tartışmasız elimizdeki en kıymetli araçlardır.

  Emsallerinden farklı olarak Emilie Kip Baker, bizim için bu hikâyeleri yalnızca nesir hâle geçirmemiş, bunun yanı sıra karakterler ve bu karakterlere can veren olaylar yönünden akıcı bir dille anlatmayı seçmiştir.