1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Antik Çağdan Geleceğe Para-Paranın Yazılmamış Tarihi Pdf indir

Antik Çağdan Geleceğe Para-Paranın Yazılmamış Tarihi Pdf indir
0

Antik Çağdan Geleceğe Para-Paranın Yazılmamış Tarihi pdf indir, Tarih türünde kaleme alınan Antik Çağdan Geleceğe Para-Paranın Yazılmamış Tarihi kitap ile ilgili özet bilgiler. Antik Çağdan Geleceğe Para-Paranın Yazılmamış Tarihi kitabı yazar Dursun Ali Yaz tarafından kaleme alınmıştır. Antik Çağdan Geleceğe Para-Paranın Yazılmamış Tarihi kitabı 352 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 13,5 x 21 ebatında olan Antik Çağdan Geleceğe Para-Paranın Yazılmamış Tarihi kitabın 2. Basım Timaş Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Antik Çağdan Geleceğe Para-Paranın Yazılmamış Tarihi pdf oku, Antik Çağdan Geleceğe Para-Paranın Yazılmamış Tarihi PDF yandex, Antik Çağdan Geleceğe Para-Paranın Yazılmamış Tarihi PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Antik Çağdan Geleceğe Para-Paranın Yazılmamış Tarihi PDF Oku

Para yokken insan vardı fakat insanlık tarihi parayla başladı.

O halde şuana dek yapılmamış bir şey yapılabilir; insanlık tarihi “para” olgusu merkeze konularak yazılabilirdi.

Antik Çağdan Geleceğe PARA’da, paranın iktidar ilişkilerine, mitlere, toplumsal yaşamın örgütlenme şekillerine uzanan etkilerini görmek, çoğu yerde ufak anekdotlar biçimde anlatılan hadiselere tanıklık etmek gerçek bir okuma zevki veriyor.

Çoğumuzun zihninde soyut ve ‘kaydi’ bir anlam dünyasına işaret eden ‘para’nın tarihi seyir içindeki etkilerini bütünlüklü bir bakış açısıyla gösteren Dursun Ali Yaz, şimdiye kadar ortaya konmamış bir bakış açısıyla geçmişten geleceğe paranın yazılmamış tarihini kaleme alıyor. 

“Binlerce yıllık uygarlık yolculuğunda bizleri yalnız bırakmayan tek şey paraydı. İşte bu kitap, antik çağdan emekleyerek yola çıkıp şimdilerde ışık hızına erişen paranın muhteşem macerasıni merak edenler için yazıldı.”

Dursun Ali Yaz

“11.000 senedir tercih ettiğimiz para türlerini bilim ve akıl eleğinden geçiren yazar, para olgusunu Trampa Para, Mal Para, Tartı Para, Madeni Para, Kâğıt Para ve Sanal Para olmak üzere altı kategoriye ayırıyor. Paranın ruhu, özü ve şeklini baz alarak yaptığı bu ayırımın para felsefesinde çiçeği burnunda bir sayfa açacağına inanıyorum. Uzun ve disiplinli bir çalışmayla ortaya koyduğı eser, paranın yalnızca tarihini değil servet ve devlet kavramlarıyla ilişkisini sosyolojik, kültürel ve yönetsel açıdan irdeliyor.”

Dr. Yılmaz Argüden