1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Altı Zor Parça Pdf indir

Altı Zor Parça Pdf indir
0

Altı Zor Parça pdf indir, Popüler Bilim türünde kaleme alınan Altı Zor Parça kitap ile ilgili özet bilgiler. Altı Zor Parça kitabı yazar Richard P. Feynman tarafından kaleme alınmıştır. Altı Zor Parça kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2014 ile basılmıştır. ebatında olan Altı Zor Parça kitabın Alfa Yayıncılık tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Altı Zor Parça pdf oku, Altı Zor Parça PDF yandex, Altı Zor Parça PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Altı Zor Parça PDF Oku

Feynman müthiş etkili bir eğitimciydi. Sayısız ödülleri içinde, 1972’de kazandığı Örsted Öğretim Madalyası’yla özellikle gurur duyardı. Özgün olarak 1963’te basılmış olan Feynman’ın Fizik Dersleri’ni, Scientific American dergisinde bir eleştirmen şöyle betimliyordu: “Çetin, ama besleyici ve leziz. 25 yıl sonra öğretmenler için yol gösterici ve yeni başlayan öğrenciler içinse en iyisi.” Bu kitabın içeriğini oluşturan konular Feynman’ın fizik derslerinin popülerleştirilmiş özetleridir. Altı Kolay Parça’dan farklı olarak bir parça daha fazla matematik içeren Altı Zor Parça, kara deliklerden solucan deliklerine, atom enerjisinden zaman bükülmelerine kadar Einstein göreliliği, simetri ve uzayzaman konularını Feynman’ın usta anlatımıyla sağlamaktadır.

“Richard Feynman’ın neden böylesine büyük bir öğretmen olduğunu anlamak için, onun bir bilim insanı olarak müthiş niteliğini takdir etmek mühimdir.”
-Roger Penrose-

“Feynman büyük bir öğretmenden daha büyüktü. Onun kabiliyeti, onu öğretmenlerin müthiş öğretmeni yapıyordu.”
-David L. Goodstein-

“Bu derslerde, Feynman’ın zekâsı ve dehası ile ilgili duyup durduğunuz her şey ortaya çıkmakta.”
-John Horgan, Bilimin Sonu’nun yazarı-

Sayfa Sayısı: 225

Baskı Yılı: 2014

Dili: Türkçe
Yayınevi: Alfa Yayıncılık