1. Anasayfa
  2. Din Kitapları

Allah’ın Varlığının 12 Delili Pdf indir

Allah’ın Varlığının 12 Delili Pdf indir
0

Allah’ın Varlığının 12 Delili pdf indir, İslamiyet türünde kaleme alınan Allah’ın Varlığının 12 Delili kitap ile ilgili özet bilgiler. Allah’ın Varlığının 12 Delili kitabı yazar Caner Taslaman tarafından kaleme alınmıştır. Allah’ın Varlığının 12 Delili kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2015 ile basılmıştır. ebatında olan Allah’ın Varlığının 12 Delili kitabın İstanbul Yayınevi tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Allah’ın Varlığının 12 Delili pdf oku, Allah’ın Varlığının 12 Delili PDF yandex, Allah’ın Varlığının 12 Delili PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Allah’ın Varlığının 12 Delili PDF Oku

Allah’ın var olup olmadığı hususunda varacağımız karar kendimize, yakınlarımıza, dünyamıza ve tüm varlığa bakışımızı altüst edecek önemdedir. “Nereden geliyorum, neden buradayım, ben kimim, ben ve yakınlarıma ölünce ne olacak” şeklindeki gerçekten de mühim varoluşsal soruların hepsinin cevabı bu meseleyle alakalıdır. Allah’ın var olması; tüm varlığın ve insanın bilinçli bir biçimde yaratıldıkları, var oluşumuzun bir anlam ve gayesi bulunduğu, Allah isterse ölümden sonra da yaşamın olabileceği anlamını taşımaktadır. İşte bu kitapta, her insan yönünden bu kadar kritik olan varoluşsal meselelerin temelinde yatan Allah’ın varlığı meselesinin ele alındığı, kitap okurken hiç akıldan çıkarılmaması gerekli bir husustur. Bu kitapta Allah’ın varlığının 12 delili sunulacaktır:

Evren Delilleri: Kelamın Kozmolojik Delili, Yasaların Varlığı Delili, Evrendeki Keşfedilebilirlik Delili, Evrenin Potansiyeli Delili, Yasaların ve Sabitlerin Hassas Ayarı Delili, Fiziiki Olguların Hassas Ayarı Delili, Canlıların Tasarımı Delili

Fıtrat Delilleri: Doğal Arzular Delili, Doğuştan Ahlak Delilli, Akıl Delili, İrade Delili, Bilinç ve Benlik Delili
Açıklama: Allah’ın varlığının delillerini-ispatlarını arıyorsanız; Caner Taslaman’ın bu kitabı Türkiye’de Allah’ın varlığı ile ilgili yazılmış en iyi kitaplardan biridir. Ateistlere verilecek yanıt arayanların ve Allah’ın varlığını delilleriyle görmek isteyenlerin bu kitabı okumalarını öneririz. Allah var mı?, Allah yok mu?, Allah’ın varlığının ispatları-delilleri nelerdir?, Allah’ın varlığı nasıl ispatlanır? Sorularına bu kitapta yanıt bulabilirsiniz.

Bu kitapta, varoluşsal açıdan çok mühim, evrene, yaşamımıza ve ölüme bakışımızda her şeyi kökünden değiştirecek sorular yanıtlanmaya çalışıldı: Allah var mı? Allah’ın varlığına inanmamız için ciddi, kuvvetli deliller var mı? Bu inancın temeli ne? Bunun için 12 delil sunuldu. Bunların 7 tanesi dış dünya çapından, 5 tanesi doğuştan sahip olduğumuz bize içkin olan fıtratımızdan hareketle savunuldu. Sunulan 12 delilde de temel yaklaşım, evrende yahut fıtratımızda mevcut olan olguları ele alıp, bunları teizmin mi yoksa teizmin düşünce tarihindeki tek alternatifi materyalist-ateizmin mi daha iyi açıkladığını belirlemek oldu.

Sayfa Sayısı: 216

Baskı Yılı: 2015

Dili: Türkçe
Yayınevi: İstanbul Yayınevi