1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Alıç Ağacı ile Sohbetler Pdf indir

Alıç Ağacı ile Sohbetler Pdf indir
0

Alıç Ağacı ile Sohbetler pdf indir, Popüler Bilim türünde kaleme alınan Alıç Ağacı ile Sohbetler kitap ile ilgili özet bilgiler. Alıç Ağacı ile Sohbetler kitabı yazar Hikmet Birand tarafından kaleme alınmıştır. Alıç Ağacı ile Sohbetler kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2014 ile basılmıştır. ebatında olan Alıç Ağacı ile Sohbetler kitabın İş Bankası Kültür Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Alıç Ağacı ile Sohbetler pdf oku, Alıç Ağacı ile Sohbetler PDF yandex, Alıç Ağacı ile Sohbetler PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Alıç Ağacı ile Sohbetler PDF Oku

Neredeyse yarım yüzyıl önce Ankara’da, Dikmen sırtlarında yalnız bir alıç ağacıyla bilge ruhlu bir üniversite hocası sohbet etmeye başlar. Önce birbirlerini tanır, sonra dereden tepeden konuşurlar. Daha çok da alıç ağacı anlatır. Atalarından, geçmişinden, Anadolu’nun her yerine dağılmış akrabalarından bahseder. Tüm bu sohbeti, o anların tanığı Prof. Dr. Hikmet Birand Alıç Ağacı ile Sohbetler adıyla kitaplaştırmıştır. Alıç ağacının sohbeti noktalarken dile getirdiklerini kulak ardı etmek olanaksızdır:

“Sohbetlerimizi dinlemiş olanlar, Anadolu’yu gezerken bakıp geçtikleri, görmeden geçtikleri manzaraları artık başka bir gözle gözetleyecekler; gördükleri her otun, her çalı ve tek ağacın, taşın toprağın anlattıklarına kulak verecekler ve onlara karşı davranışlarına herhalde bir çekidüzen vereceklerdir.”

Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları olarak Prof. Dr. Hikmet Birand’ın Alıç Ağacı ile Sohbetler kitabını, Prof. Dr. Tuna Ekim’in sunuş yazısı ve Yrd. Doç. Dr. Mutlu Kart Gür’ün katkılarıyla bir kez daha okurlarla buluşturuyoruz.

Sayfa Sayısı: 360

Baskı Yılı: 2014

Dili: Türkçe
Yayınevi: İş Bankası Kültür Yayınları