1. Anasayfa
  2. Edebiyat Kitapları

Algernon’a Çiçekler Pdf indir

Algernon’a Çiçekler Pdf indir
0

Algernon’a Çiçekler pdf indir, Roman türünde kaleme alınan Algernon’a Çiçekler kitap ile ilgili özet bilgiler. Algernon’a Çiçekler kitabı yazar Daniel Keyes tarafından kaleme alınmıştır. Algernon’a Çiçekler kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2015 ile basılmıştır. ebatında olan Algernon’a Çiçekler kitabın Koridor Yayıncılık tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Algernon’a Çiçekler pdf oku, Algernon’a Çiçekler PDF yandex, Algernon’a Çiçekler PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Algernon’a Çiçekler PDF Oku

Çok düşük bir IQ ile doğan Charlie, bilim adamlarının, zeka düzeysini artıracak deneysel cerrahi operasyonu gerçekleştirmeleri için kusursuz bir adaydır. Bu deney Algernon adındaki laboratuvar faresinde test edilmiş ve büyük bir başarı elde edilmiştir.

Ameliyattan sonra, Charlie’nin durumu günlüğüne yazdığı raporlarla takip edilmeye başlanır. İlk yazdığı raporlara çocuksu bir dil ve imla hataları hakimdir. Ve sonra ameliyat tesirini göstermeye başlar. Charlie artık, bireylerin kendisiyle dalga geçemeyeceğini ve bir sürü arkadaş edineceğini, aşık olduğu kadına açılabileceğini düşünür. Lakin zekası normalin çok üstüne fırladığından, etrafında yadırganır, kıskanılır ve istemiş olduğu dostları edinmekte yine başarısız olur ve yine yalnızdır…

Bu deney, son derece mühim bir buluş olarak görülüyordu, ta ki Algernon’da ani bir gerileme baş gösterene kadar… Acaba Charlie’de de aynı gerileme olacak mıydı?

“İnandırıcı, sürükleyici ve bi hayli bir hayli etkili bir hikaye.”
-New York Times-

“Heyecan verici bir günlük… Bu kitaptaki bazı sahneleri yaşamım boyunca aklımdan çıkarabileceğimi sanmıyorum.”
-The News & Observer-

“İnsanı içine çeken bir roman, özgün… Önemini uzun süre kaybetmeyecek bir hikaye.”
-Library Journal-

Sayfa Sayısı: 325

Baskı Yılı: 2015

Dili: Türkçe
Yayınevi: Koridor Yayıncılık