Pdf Kitap Arşivi

Alerji Dostu Tarifler Pdf indir

Alerji Dostu Tarifler pdf indir, Yemek ve Tatlı türünde kaleme alınan Alerji Dostu Tarifler kitap ile ilgili özet bilgiler. Alerji Dostu Tarifler kitabı yazar Felibus Kitap tarafından kaleme alınmıştır. Alerji Dostu Tarifler kitabı 16,5 x 24 sayfadan oluşmakta olup Kuşe ile basılmıştır. 2019 ebatında olan Alerji Dostu Tarifler kitabın Felibus Kitap tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Alerji Dostu Tarifler pdf oku, Alerji Dostu Tarifler PDF yandex, Alerji Dostu Tarifler PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Alerji Dostu Tarifler PDF Oku

Alerji ile Yaşam Derneği’nin girişimi ışığında, “Alerjik Çocuklarımıza Sağlıklı Yemekler Yapalım” çağrısıyla bir araya gelen anneler, sütsüz, yumurtasız, glütensiz; genel alerjen ve rafine şeker içermeyen, doğal, katkısız ama lezzetli yiyecekler hazırlamanın olabilecek olduğunu herkese gösteriyor. Bu tarifler, çocukları yeni teşhis alan anne babalara büyük bir ilham kaynağı olacak!

“Bu kitabın, yemek istediklerinden besin alerjisi sebebiyle mahrum kalan tüm çocuklarımızın sağlık ve mutluluğuna katkıda bulunmasını diliyorum.”

– Prof. Dr. Nermin Güler, Çocuk Alerji ve Astım Akademisi (ÇAAAD) Başkanı

“Alerjik çocukların beslenmesini güvenli gıdalardan bir araya gelen menülerle çoğaltmak çok mühim. Bu tariflerin onların beslenmesini renklendireceğini, kendilerinin ve ailelerinin yaşam değerini iyileştireceğini düşünüyorum.”

– Prof. Dr. Muazzez Garipağaoglu, Çocuk Beslenme Uzmanı

“Anneler içindeki örnek bir dayanışmanın eseri olan bu kitap, imkânsız gibi görünen bir çok tarifin olabilecek olabileceğini, medikal diyete rağmen çocuklarımızın da sağlıklı ve dengeli beslenebileceğini gösteriyor.”

– Özlem Ceylan, Alerji ile Yaşam Derneği Başkanı

“Alerjik bir çocuk annesi olarak kızımı emzirdiğim günlerde sınırlı sayıda gıdayla beslenirken fazla zorlanmıştım. Alerjimize uygun tariflerin varlığı ise bana güç vermişti. Kısıtlı malzemelerle tatlısından tuzlusuna bir çok tarifi yapabiliyordum. Türettiğim tarifler bizim evin vazgeçilmezleri oldu. Bu tarifleri deneyenler, alerjimiz sebebiyle bazı gıdaları mutfağımıza sokamasak da lezzetten ödün vermek zorunda olmadığımızı görecektir.”

– Raziye Özcan, iki alerjik çocuk annesi

“Annemin bana özel yemekler yapmasına bayılıyorum. Hem karnım doyuyor hem de dostlarım bile benim yemeklerimin tadına bakmak istiyor.”

– Doruk Gülbüz, alerjik çocuk, 5 yaşında

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu