Din Kitapları

Alemlerin Rabbi Allah (CC) Bilmek Tanımak Anlamak Pdf indir

Alemlerin Rabbi Allah (CC) Bilmek Tanımak Anlamak pdf indir, İslamiyet türünde kaleme alınan Alemlerin Rabbi Allah (CC) Bilmek Tanımak Anlamak kitap ile ilgili özet bilgiler. Alemlerin Rabbi Allah (CC) Bilmek Tanımak Anlamak kitabı yazar Mustafa İslamoğlu tarafından kaleme alınmıştır. Alemlerin Rabbi Allah (CC) Bilmek Tanımak Anlamak kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2012 ile basılmıştır. ebatında olan Alemlerin Rabbi Allah (CC) Bilmek Tanımak Anlamak kitabın Düşün Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Alemlerin Rabbi Allah (CC) Bilmek Tanımak Anlamak pdf oku, Alemlerin Rabbi Allah (CC) Bilmek Tanımak Anlamak PDF yandex, Alemlerin Rabbi Allah (CC) Bilmek Tanımak Anlamak PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Alemlerin Rabbi Allah (CC) Bilmek Tanımak Anlamak PDF Oku

İnsan “Allah” der de, titremez mi?
Elbet bu satırların yazarı da titriyor. Korkudan değil. O`nun ile ilgili konuşmaya ve yazmaya cüret etmekten.
Hiçbir tasavvur. Allah`ı olduğu gibi algılayamaz. Hiçbir akıl, Allah`ı mutlak ve mü- kemmelliğiyle kavrayamaz. Hiçbir beşeri dil, sahibine Allah`ı gereği gibi anlatma im- kanı sunmaz. O`nun azameti karşısında akıllar dumura uğrar, diller lâl olur, mantık iflas eder, nutk tutulur, sözün soluğu kesilir, sözcüklerin nabzı durur.
Peki, bu gerçeği bilmeme rağmen, Allah ile ilgili bir kitap kaleme almaya beni ikna eden gerekçeler ne?
Üç şey:
1- Allah`a inananların Allah tasavvurlarının, vahyin inşa ettiği Allah tasavvurundan giderek uzaklaşması.
2- Doğru bir Allah tasavvuruna sahip olmadan, sahih bir kulluk, iman ve teslimiyetin gerçekleşmeyeceği.
3- Allah doğru bilinmeden, tanınmadan, anlaşılmadan, yaşamın anlam ve amacının asla anlaşılmayacağı.
İşte bu yüzden “Allah” demek, “anlam” demektir. Modern hayat Allah`tan uzaklaş- tıkça anlamdan da uzaklaşmaktadır. Anlamsız bir hayat yük, anlamsız bir insan hiç, anlamsız bir dünya canlı cenazelerin meskun olduğu mezardır.

Sayfa Sayısı: 160

Baskı Yılı: 2012

Dili: Türkçe
Yayınevi: Düşün Yayınları

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu