Din Kitapları

Al-i Muhammed Tarihinde Teşrih ve Muhakeme Pdf indir

Al-i Muhammed Tarihinde Teşrih ve Muhakeme pdf indir, İslamiyet türünde kaleme alınan Al-i Muhammed Tarihinde Teşrih ve Muhakeme kitap ile ilgili özet bilgiler. Al-i Muhammed Tarihinde Teşrih ve Muhakeme kitabı yazar Behcet Efendi tarafından kaleme alınmıştır. Al-i Muhammed Tarihinde Teşrih ve Muhakeme kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2012 ile basılmıştır. ebatında olan Al-i Muhammed Tarihinde Teşrih ve Muhakeme kitabın Revak Kitabevi tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Al-i Muhammed Tarihinde Teşrih ve Muhakeme pdf oku, Al-i Muhammed Tarihinde Teşrih ve Muhakeme PDF yandex, Al-i Muhammed Tarihinde Teşrih ve Muhakeme PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Al-i Muhammed Tarihinde Teşrih ve Muhakeme PDF Oku

İslâm âleminin ihtilaf noktasını nerede aramalı, nerede bulmalıyız? İslâm dininin esasları içinde ihtilaf sebebi olacak bir şey yoktur. Lakin tarihî zamanda yaşanan mühim bir ihtilaf, İslâm âlemini parçalayıp birliğinin temelini kemirmiştir. Bizce bu ihtilaf, Âl-i Muhammed tarihinde ve Rasûlullah’ın evlâtlarının hukukunun gözetilmesi meselesindedir. Ümmetin esas ihtilafı bu dâirede olduğu gibi, birliği de bu dâirede olmalıdır.

Teşrih ve Muhakeme adlı kitabımızı bundan dolayı kaleme aldık ve ihtilaf noktalarını açıklayıp muhakeme ederek, hak ve hakikatin nerede bulunduğunu ispatlayıp, ortaya koyduk. Bizce bu kitap, İslâm ümmetinin fikrî birliği için yegâne medârdır. Hakikati ne kadar ispat ve izhâr edebildiğimizi muhterem okuyucularımızın insaf ve îmanlarına havale ediyoruz.

Behlül Behcet Efendi

Sayfa Sayısı: 160

Baskı Yılı: 2012

Dili: Türkçe
Yayınevi: Revak Kitabevi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu