Felsefe Kitapları

Akıllı Yaşama Sanatı Pdf indir

Akıllı Yaşama Sanatı pdf indir, Felsefe Bilimi türünde kaleme alınan Akıllı Yaşama Sanatı kitap ile ilgili özet bilgiler. Akıllı Yaşama Sanatı kitabı yazar Baltasar Gracian tarafından kaleme alınmıştır. Akıllı Yaşama Sanatı kitabı 10. Basım sayfadan oluşmakta olup 2012 ile basılmıştır. Türkçe ebatında olan Akıllı Yaşama Sanatı kitabın Maya Kitap tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Akıllı Yaşama Sanatı pdf oku, Akıllı Yaşama Sanatı PDF yandex, Akıllı Yaşama Sanatı PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Akıllı Yaşama Sanatı PDF Oku

Elinizdeki kitap çağların süzgecinden geçmiş ve insanları yüzseneler boyunca özel hayatta ve iş yaşamında nasıl başarılı olunabileceği hususunda aydınlatmış bir felsefe kitabıdır. İspanyol Cizvit papazı Baltasar Gracián tarafından 17. yüzyılda yazılan bu “yaşama sanatı rehberi” hepimize arkadaşlık, önderlik, duygu yönetimi gibi son derece mühim konularda rehberlik ediyor. Ayrıca bizlere başarı ve ahlak içinde seçim yapmadan, hem ahlaklı hem de başarılı olmanın ipuçlarını veriyor.

 

Edebiyat ve felsefe tarihçileri tarafından Hsün Tsu’nun (Sun Tzu) Savaş Sanatı, Machiavelli’nin Hükümdar ve Lao Tse’nin Erdem Kitabı gibi kitaplarıyla eşdeğer tutulan bu anıtsal eser, aydınlanma ve ilerleme üzerine kafa yoran herkese bir ömür boyu eşlik etmek üzere hazırlanmıştır. Yaşadığı zamanda üstleri tarafından pek de onaylanmayan vaazlar vermiş olan Baltasar Gracián, ilk kitaplarında takma adlar kullanmışsa da AKILLI YAŞAMA SANATI’nı her şeyi göz önünde bulundurarak kendi adıyla yayımlatmıştır.

 

Schopenhauer, Nietzsche ve André Gide gibi düşünürler tarafından baş tacı edilen AKILLI YAŞAMA SANATI bir çok dile çevrildi. İngilizce çevirisi 1992’de Washington Post’un çok-satanlar listesinde iki hafta kaldı ve toplam 200.000 adet sattı. Sizin de bu kitabı ilgiyle okuyacağınıza inanıyoruz.

 

“Avrupa kültürü ahlaki zekâ hususunda bundan daha iyi ve karmaşık bir eser üretmemiştir.”

-Nietzsche-

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu