1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Ahtamar – Ortaçağ Ermeni Mimarlığının Mücevheri Pdf indir

Ahtamar – Ortaçağ Ermeni Mimarlığının Mücevheri Pdf indir
0

Ahtamar – Ortaçağ Ermeni Mimarlığının Mücevheri pdf indir, Sanat Prestij türünde kaleme alınan Ahtamar – Ortaçağ Ermeni Mimarlığının Mücevheri kitap ile ilgili özet bilgiler. Ahtamar – Ortaçağ Ermeni Mimarlığının Mücevheri kitabı yazar Ara Sarafian Osman Köker tarafından kaleme alınmıştır. Ahtamar – Ortaçağ Ermeni Mimarlığının Mücevheri kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2010 ile basılmıştır. ebatında olan Ahtamar – Ortaçağ Ermeni Mimarlığının Mücevheri kitabın Birzamanlar Yayıncılık tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Ahtamar – Ortaçağ Ermeni Mimarlığının Mücevheri pdf oku, Ahtamar – Ortaçağ Ermeni Mimarlığının Mücevheri PDF yandex, Ahtamar – Ortaçağ Ermeni Mimarlığının Mücevheri PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Ahtamar – Ortaçağ Ermeni Mimarlığının Mücevheri PDF Oku

Aghtamar adasındaki onuncu yüzyıl Kutsal Haç veya Surp Haç Ermeni Kilisesi, Türkiye’deki en mühim mimarlık mahallerinden biridir. Kutsal Kitap’tan alınma ve din dışı bir dizi temanın resmedildiği eşsiz kabartmalarıyla kilise, ortaçağ Ermeni ve erken Hıristiyanlık sanat ve mimarisinin bir mücevheridir.

Onuncu yüzyıldan yirminci yüzyıla kadar uzanan bir çok kaynağa dayanan Aghtamar: Ortaçağ Ermeni Mimarisinin Bir Mücevheri, Kutsal Haç kilisesinin büyüleyici bir tarihçesini verirken, içerdiği paha biçilmez mimari çizimler ve renkli fotoğraflarla da okurun karmaşık heykel anlatılarını büyük bir rahatlıkla takip etmesini sağlamaktadır.

The tenth century Armenian Church of the Holy Cross or Surp Khach on the island of Aghtamar is one of the most important architectural sites in Turkey. With its unique sculptural carvings depicting a complex of biblical and secular themes, this church is a jewel of medieval Armenian and early Christian art and architecture.

Based on a variety of sources from the tenth and twentieth centuries, Aghtamar: A Jewel of Medieval Armenian Architecture gives a fascinating history of the church of the Holy Cross and includes invaluable architectural drawings and color photographs that allow readers to follow the complex sculptural narratives with great ease.

Sayfa Sayısı: 168

Baskı Yılı: 2010

Dili: Türkçe
Yayınevi: Birzamanlar Yayıncılık