Pdf Kitap Arşivi

Adriana Mater Pdf indir

Adriana Mater pdf indir, Tiyatro türünde kaleme alınan Adriana Mater kitap ile ilgili özet bilgiler. Adriana Mater kitabı yazar Amin Maalouf tarafından kaleme alınmıştır. Adriana Mater kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2006 ile basılmıştır. ebatında olan Adriana Mater kitabın Yapı Kredi Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Adriana Mater pdf oku, Adriana Mater PDF yandex, Adriana Mater PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Adriana Mater PDF Oku

Amin Maalouf’dan yeni bir kitap… Maalouf’un Uzaktan Aşk’tan sonraki ikinci librettosu Adriana Mater. Maalouf bu operayı Opéra de Paris’nin isteği üzerine kaleme almış.

Adriana Mater, yer ve zaman belirtilmemiş ama 20. yüzyıl sonlarında Balkanlar’ın durumunu çağrıştıran, iç savaşın meydana geldiği bir ülkede geçiyor. Genç bir kadın olan Adriana tecavüze uğrar ve hamile kalır, ama çocuğunu aldırmayı kabul etmez: “Onun çocuğu değil bu Refka, benim çocuğum ve bana benzeyecek” diye yanıt verir kız kardeşine. Bu varlık iki kanı birlikte taşıyacaktır: Kurbanınki ve celladınki. Oğlu Yonas büyüdüğünde, bir gün, şehri terk etmiş olan doğurucusunun şehre geri geldiğini öğrenir ve onu öldürmeye yemin eder. “O adam ölmeyi hak ediyordu, ama sen, oğlum, öldürmeyi hak etmiyordun” diye yanıt verir Adriana, Yonas’a.

Amin Maalouf, bize sürekli olarak Ortadoğu’yu veya Balkanları anımsatan bir coğrafyada, savaşın meydana geldiği bir ülkede, düşmanlığın ve yabancılığın eşiğinde, tükenmekte olan bir dünyanın eğretilemesini sunuyor. Maalouf’un Uzaktan Aşk’tan sonra ikinci librettosu olan Adriana Mater (Ana Adriana), öte yandan insanoğlunun unutulmaz trajedilerine ışık tutarken, öte yandan insanoğlunun bilmeyen soru(n)larını ortaya koyuyor: Kıyam çağında yaşama tutunabilir miyiz? Her ne olursa olsun bağışlamak, cesaret midir yoksa korkaklık mı?

Sayfa Sayısı: 100

Baskı Yılı: 2016

Dili: Türkçe
Yayınevi: Yapı Kredi Yayınları

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu