1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

A’dan Z’ye Yeşil Kapitalizm Pdf indir

A’dan Z’ye Yeşil Kapitalizm Pdf indir
0

A’dan Z’ye Yeşil Kapitalizm pdf indir, Ekoloji/Çevre Bilim türünde kaleme alınan A’dan Z’ye Yeşil Kapitalizm kitap ile ilgili özet bilgiler. A’dan Z’ye Yeşil Kapitalizm kitabı yazar Corporate Watch tarafından kaleme alınmıştır. A’dan Z’ye Yeşil Kapitalizm kitabı 11,5 x 18,5 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2018 ebatında olan A’dan Z’ye Yeşil Kapitalizm kitabın Türkçe Yeni İnsan Yayınevi tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda A’dan Z’ye Yeşil Kapitalizm pdf oku, A’dan Z’ye Yeşil Kapitalizm PDF yandex, A’dan Z’ye Yeşil Kapitalizm PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

A’dan Z’ye Yeşil Kapitalizm PDF Oku

Kapitalizm doğayı ve insanı sömürür. Ekolojik krize çözüm iddiası taşıyan yeşil kapitalizm ise bu sömürüye iyi niyetli kitleleri katarak meşrulaştırır, kapitalizme yeni rant ve sömürü alanları yaratır. Yeşil kapitalizm farkına varmadan hepimizi çemberine alan, sinsi ve sessiz bir kapitalizm türü.

 

Bir kılavuz niyetiyle kaleme alınmış elinizdeki kitap, sade ve anlaşılır bir dille, tıpkı bir ansiklopedi gibi yeşil kapitalizmin kavramlarını açıklıyor, tanımlıyor ve görünür kılıyor. Ekolojik bir dünyanın olabilecek olduğuna inanan herkesi, yeşile boyama da denen bu görece yeni sömürü şekiline karşı uyanık olmaya çağırıyor. Bu çemberden çıkış alternatifleri örgütlemeye kapı aralıyor. Aksi halde kesilen ağaçlardan sonra hayali dallara tutunmaya çalışan maymunlar gibi şaşkına döneceğimizi iddia ediyor.

 

Aklımızın “hep sonradan gelmemesi” için, birikimimizi bilgiye, bilgiyi deneyime ve deneyimi aktivizme dönüştürmek zorundayız. Şimdi ve burada A’dan Z’ye Yeşil Kapitalizmi tartışırken.

 

Yeni İnsan Yayınevi ekoloji üzerine tartışmaya, yazmaya ve okunması keyifli kitaplar üretmeye niyeti bozdu bir kere.