Pdf Kitap Arşivi

A’dan Z’ye Satranç Öğreniyoruz Pdf indir

A’dan Z’ye Satranç Öğreniyoruz pdf indir, Oyun Kitapları/Oyun türünde kaleme alınan A’dan Z’ye Satranç Öğreniyoruz kitap ile ilgili özet bilgiler. A’dan Z’ye Satranç Öğreniyoruz kitabı yazar W.R. Reinfeld tarafından kaleme alınmıştır. A’dan Z’ye Satranç Öğreniyoruz kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2004 ile basılmıştır. ebatında olan A’dan Z’ye Satranç Öğreniyoruz kitabın Gün Yayıncılık tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda A’dan Z’ye Satranç Öğreniyoruz pdf oku, A’dan Z’ye Satranç Öğreniyoruz PDF yandex, A’dan Z’ye Satranç Öğreniyoruz PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

A’dan Z’ye Satranç Öğreniyoruz PDF Oku

“Satrançta vezir, kale, at, fil gibi kıymetli taşları feda etmek ya müthiş bir oyundur, veya büyük bir yanılgıdır.”
SENECA
Evrensel kurallara sahip olan satrancın dili dünyanın her yerinde aynıdır. Kitabımızda da göreceğimiz gibi, satranç öğrenen her bir kişi, aynı notasyonu ve kaideleri öğrenecektir. Böylelikle bunun yanı sıra ortak bir dil de oluşturulmuş olmaktadır. Alman filozofu Goethe, bu oyunu bir zeka ölçüsü olarak gördüğünü belirtmektedir. Bir çok matematikçi ve filozofa göre de bir oyundan çok bir bilimdir.
Bu kitap satranç bilmeyenler için hazırlandığı için temel kaideleri anlatıldıktan sonra, kısaca oyunlardan bahsedilmekte ve açıklamalar yapılmaktadır. Santrancı ilerletmek için değişik rakiplerle bol bol egzersiz yapmak ve ustaların oyunlarını anlamaya çalışmak gerekir.

İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 208

Baskı Yılı: 2004

e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 71

Baskı Yılı: 2004

Dili: Türkçe
Yayınevi: Gün Yayıncılık

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu