1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

50 Soruda Yapay Zeka Pdf indir

50 Soruda Yapay Zeka Pdf indir
0

50 Soruda Yapay Zeka pdf indir, Popüler Bilim türünde kaleme alınan 50 Soruda Yapay Zeka kitap ile ilgili özet bilgiler. 50 Soruda Yapay Zeka kitabı yazar Cem Say tarafından kaleme alınmıştır. 50 Soruda Yapay Zeka kitabı 2018 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 1. Basım ebatında olan 50 Soruda Yapay Zeka kitabın Bilim ve Gelecek tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda 50 Soruda Yapay Zeka pdf oku, 50 Soruda Yapay Zeka PDF yandex, 50 Soruda Yapay Zeka PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

50 Soruda Yapay Zeka PDF Oku

Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Cem Say, bu kitapta yapay zekâ kavramını her yönüyle ve herkesin ilgisini çekebilecek biçimde anlatıyor. Yapay zekâ sistemlerinin dayandığı matematiksel altyapıyı, gelişim macerasıni, insan beyni dediğimiz doğan bilgisayarın çalışması ile ilgili verdiği ipuçlarını, güncel uygulamalarının nasıl çalıştığını ve nerelerde tıkandığını, yarattığı felsefi tartışmaları, bilinç ve özgür iradeyle ilgisini ve insanlığa olumlu/olumsuz etkilerini keyifli bir dille işliyor. Yazarın yüzseneler öncesinden başlayıp son teknolojik gelişmelere varan bir çerçeve kurarken yanıtını aradığı kimi sorular şöyle:

İnsanların yapıp makinelerin yapamayacağı şeyler var mı? Düşünen bir makine yapılabilir mi? Sadece sıfır ve 1 her şeye yeter mi? Gödel neden öldü? Turing kimdir? Doğanın, yaşamın, bireylerin programlama dili nedir? Hesaplama karmaşıklığı nedir? AlphaGo dünya go şampiyonunu nasıl yendi? Turing testi nedir? Bilgisayar insan dillerini nasıl anlar? Derin öğrenme nedir? Robotlar buluş, sanat, avukatlık, askerlik, doktorluk vs. yapabilir mi? Âşık olabilir mi? Bilgisayarlar bizi bizden iyi tanıyabilir mi? Yapay zekâ dünyayı ele geçirip hepimizi yok edecek mi?