1. Anasayfa
  2. Edebiyat Kitapları

30. Harfi Arayan Adam Pdf indir

30. Harfi Arayan Adam Pdf indir
0

30. Harfi Arayan Adam pdf indir, Biyografi & Oto Biyografi türünde kaleme alınan 30. Harfi Arayan Adam kitap ile ilgili özet bilgiler. 30. Harfi Arayan Adam kitabı yazar Namık Kemal Biçer tarafından kaleme alınmıştır. 30. Harfi Arayan Adam kitabı 300 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 13,5 x 21,5 ebatında olan 30. Harfi Arayan Adam kitabın 1. Basım İnkılap Kitabevi tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda 30. Harfi Arayan Adam pdf oku, 30. Harfi Arayan Adam PDF yandex, 30. Harfi Arayan Adam PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

30. Harfi Arayan Adam PDF Oku

Namık Kemal Biçer, Adana’nın bir köyünde başlayan yaşamında bir çok badire atlatmış, büyük başarılar yakalamış fakat büyük çöküşler de tatmış bir iş insanıdır. Bir otobiyografi olan elinizdeki kitapta, yazarın yaşamının arka fonunda Türkiye’nin 40 yıllık ekonomik, siyasi ve sosyokültürel tarihini de okuyacaksınız.

Biçer’in yaşamında giriştiği ticari faaliyetlerde yolunun kesiştiği Süleyman Demirel’den Sakıp Sabancı’ya, Deniz Baykal’dan Sedat Peker’e, Mustafa Koç’tan Zülfü Livaneli’ye, Gaffar Okkan’dan Hanefi Avcı ve Ahmet Kaya’ya kadar birden fazla ünlü ismin de dahil olduğu bu hikâye, yolun başında olan yahut yolu kaybettiğini düşünen bir çok insan için ilham verici bir edebi lezzet vaat ediyor. Yolu bir dönem politikayla da kesişen Namık Kemal Biçer, namı diğer Pink Namık, Türk siyasetine dair anekdotları nüktedan bir dille aktarırken, “CHP’de Kürt açılımı”nı bizzat başlatmış olmak gibi hikâyelerle de enteresan bir bakış açısı sunuyor.

“32 yıllık ekonomi gazeteciliği yaşamımda duayen iş insanı Sakıp Sabancı dahil yüzlerce patronla röportaj yaptım. Yaşamları, düşünceleri, başarılarına dair sorular sorup, yanıtlar aldım. Lakin az sayıda birinin yaşamöyküsünden etkilendim. Namık Kemal Biçer, etkilendiğim iş bireylerindan biri oldu. Bu kitabı, kariyer hedefine girişimciliği koyan herkese öneriyorum. Başarıyla başarısızlığın, şansla talihsizliğin, güzellikle çirkinliğin, inişlerle çıkışların bu kadar güzel harmanlandığı ilham veren bir yaşamı okumak herkese iyi gelecek.”

Mehmet Uluğtürkan
Gazeteci