Pdf Kitap Arşivi

3 Temmuz ve Fenerbahçe İdeolojisi Pdf indir

3 Temmuz ve Fenerbahçe İdeolojisi pdf indir, Spor ve Sporcular türünde kaleme alınan 3 Temmuz ve Fenerbahçe İdeolojisi kitap ile ilgili özet bilgiler. 3 Temmuz ve Fenerbahçe İdeolojisi kitabı yazar Uzay Gökerman tarafından kaleme alınmıştır. 3 Temmuz ve Fenerbahçe İdeolojisi kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2013 ile basılmıştır. ebatında olan 3 Temmuz ve Fenerbahçe İdeolojisi kitabın Cinius tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda 3 Temmuz ve Fenerbahçe İdeolojisi pdf oku, 3 Temmuz ve Fenerbahçe İdeolojisi PDF yandex, 3 Temmuz ve Fenerbahçe İdeolojisi PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

3 Temmuz ve Fenerbahçe İdeolojisi PDF Oku

Bazı zaman içinde bir fırtına kopar; hayat sana acımasız davranmıştır. Canını yakmıştır. Bazı zaman her şeyin bittiği bir yere geldiğini hissetmişsindir. Gözünden bir damla süzülür yanağından aşağı doğru, silemezsin; sonra bir damla daha gelir peşinden.

Yalnızsındır! Bazı zaman senin yalnızlığından çok daha kuvvetli yalnızlıklar yaşanıyordur ve kendi yalnızlığından çok onun içinde bıraktığı duyguyu yaşıyorsundur.

O asla yalnız yürümeyecek bir yerde olmalıdır.

Bir bayrak dalgalanır, sonra bir rüzgâr çıkar, onun gösterişini, heybetini yükseltir.

Heybetinden sığdıramadığını hatırlasın yere göğe… O bayrak sana emanettir! Sen o bayrağı iftiharla taşımışsındır ve bilirsin ki her yeni kuşak iftiharla taşıyacaktır. Sonsuza kadar!
İşte o an köklerinin çınar olduğunu hatırlarsın…

Uzaklarda bir yerde göğün laciverdini tarayan sarı ışığıyla bir Fener görürsün. Bilirsin ki azgın dalgalar, fırtınalar içinde seni kıyıya güvenle götürecek, yol gösterecek bir dosttur, Fener!

Ve sen, o Fener’in altındaki Bahçe’de huzur bulursun.

Caddede kuvvetli bir ses duyarsın. Yollardasındır! Özgürlüğün çok kuvvetli bir gerçektir ve sen, o gerçeği yalnızca kendine değil, bir başkasına da göstermek istersin! Özgürlüğünü bir başkasına öylesine kuvvetli, heybetli göstereceksindir ki bir daha sana el kaldırmaya kalktıklarında o görüntüyü hatırlayacaklardır.

Bahçe’nin içinde git gide artan Fener sana yol gösterir; gitmen gereken yeri tasvir eder; lacivert göğe yansıttığı kuvvetli sarı ışığıyla… Bazı zaman özgürlüğe doğru koşmak gerekir. Özgürlüğüne kalkan ellere kalkan olmak için orada olmak gerekir.

Fenerbahçe hemen hemen orada olmak gerekir; her sabah özgürlüğe yeniden doğmak için…
Aşka göçebedir Fenerbahçe…

Sayfa Sayısı: 271

Baskı Yılı: 2013

Dili: Türkçe
Yayınevi: Cinius

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu