Ders Kitapları

21. Yüzyılda Eğitimde Rehberlik Hizmetleri Pdf indir

21. Yüzyılda Eğitimde Rehberlik Hizmetleri pdf indir, Üniversite Ders Kitapları türünde kaleme alınan 21. Yüzyılda Eğitimde Rehberlik Hizmetleri kitap ile ilgili özet bilgiler. 21. Yüzyılda Eğitimde Rehberlik Hizmetleri kitabı yazar Binnur Yeşilyaprak tarafından kaleme alınmıştır. 21. Yüzyılda Eğitimde Rehberlik Hizmetleri kitabı 17 x 24 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2012 ebatında olan 21. Yüzyılda Eğitimde Rehberlik Hizmetleri kitabın Nobel Akademik Yayıncılık tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda 21. Yüzyılda Eğitimde Rehberlik Hizmetleri pdf oku, 21. Yüzyılda Eğitimde Rehberlik Hizmetleri PDF yandex, 21. Yüzyılda Eğitimde Rehberlik Hizmetleri PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

21. Yüzyılda Eğitimde Rehberlik Hizmetleri PDF Oku

Arka Kapak Yazısı

 

 

“Eğitimde Rehberlik Hizmetleri” kitabı; hangi eğitim kademesinde görev alına alsın, öğrencilerin kişisel, eğitsel ve mesleki gelişimine yol gösterecek öğretmenlerin ve öğretmen adaylarının sorumlulukları hususunda gerekli bilgi ve becerileri kazandırabilmek amacı ile hazırlanmıştır.
Kitap, öğretmenlik programını seyredenler için temel bir “ders kitabı”, öğretmenlik mesleğini sürdürenler için “uygulama el kitabı”, Psikolojik Danışma ve Rehberlik personeli ve adayları için “yardımcı kitap” olarak planlanmıştır. Buna göre kitapta, öğrencilerin gelişim ve uyumlarına, kendilerini gerçekleştirmelerine nasıl yardımcı olunabileceği somut olarak açıklanmaya çalışılarak, her koşul ve her ortamda gerçekleştirilebilecek hedef davranırlar ve bunlara uygun etkinliklere yer verilmiştir.
Öğrencinin eğitim sürecinde her yönüyle tüm olarak gelişebilmesi için kişisel, eğitsel ve mesleki klavuzluk alanlarında verilmesi gereken hizmetler okulöncesi eğitim, ilköğretim ve ortaöğretim kademelerinde uygulamaya dönük örneklerle birlikte sunulmuştur.

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu