1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

101 Soruda Kuantum Pdf indir

101 Soruda Kuantum Pdf indir
0

101 Soruda Kuantum pdf indir, Popüler Bilim türünde kaleme alınan 101 Soruda Kuantum kitap ile ilgili özet bilgiler. 101 Soruda Kuantum kitabı yazar Kenneth W. Ford tarafından kaleme alınmıştır. 101 Soruda Kuantum kitabı 2011 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. Türkçe ebatında olan 101 Soruda Kuantum kitabın Alfa Yayıncılık tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda 101 Soruda Kuantum pdf oku, 101 Soruda Kuantum PDF yandex, 101 Soruda Kuantum PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

101 Soruda Kuantum PDF Oku

“Kuantum fiziğindeki ‘büyük fikirlerin’ kesin bir listesi yok. Lakin kuantum fiziğinin doğa kavrayışımıza kazandırdıklarının özünü görülmektediran on iki fikir var. Bunların tümünün ortak noktası fiziksel dünyanın nasıl işlemesi gerektiğine dair gündelik deneyimimize dayanarak kazandığımız beklentilerle, bir diğer deyişle ‘sağduyuyla’ çelişiyor olmaları…”

Konusunda uzman bir fizikçi olan K. W. Ford, dikkatlice seçilmiş 101 sorunun cevabını herkesin anlayabileceği bir biçimde vererek, kuantum kuramının üzerindeki sırrı kaldırmayı amaçlıyor. Son senelerda çok sık rastladığımız ‘yanlış kuantum önyargılarını’ bu 101 soru-yanıt ile çürütüyor. Kuantum fiziğinin en temel ayrıntı kısmının birer özetinin bulunduğu kitap, kuantum hususunda bilmeniz gereken her şeyi özetliyor.

Sayfa Sayısı: 320

Baskı Yılı: 2016

Dili: Türkçe
Yayınevi: Alfa Yayıncılık